Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsrekord


Tävlingsrekord Stonehill Games

Uppdaterad 2019-09-06

Män

       
60m Niclas Sjöstrand -76 IF Kville 6.85 1997
100m Paul Henderson -71 Australien 10.51 1997
150m Mikael Ahl -79 Ullevi FK 15.85 1999
  Christoffer Sandin -79 Mölndals AIK 15.85 2005
200m Alexander Ljunggren -81 IFK Helsingborg 21.18 2004
300m Jimisola Laursen -77 Malmö AI 33.25 1999
400m Martin Burrows -73 Hälle IF 49.41 1996
800m Jörgen Zaki -72 Malmö AI 1:49.51 1995
1000m Rizak Dirshe -72 Hälle IF 2.22.53 1997
1500m Claes Nyberg -71 Mölndals AIK 3.46.27 1994
1609m (1 mile) Patrik  Johnsson -72 IFK Växjö 4:01.72 1994
3000m Jonas Hagelin -74 Mölndals AIK 8:33.70 1994
5000m Mats Johansson -63 Lerum Friidrott 14:35.53 1990
110m häck Philip Nossmy -82 Malmö AI 13.86 2004
200m häck Philip Ngwe -95 Mölndals AIK 27.07 2014
300m häck Andreas Totsås -81 SK Vidar 37.14 2010
400m häck Niklas Wallenlind -68 Mölndals AIK 51.78 1997
Höjd Stefan Holm -76 Kils AIK 2.16 1995
Stav Martin Eriksson -71 Hässelby SK 5.43 2002
Längd Arjan Bos -76 IK Tjalve Norge 7.44 1999
Tresteg Arne Holm -61 Ullevi FK 15.95 1991
Kula Magnus Lohse -84 Mölndals AIK 18.55 2005
Diskus Per Rosell -87 Ullevi FK 53.40 2012
Slägga Mikael Johansson -74 Hälle IF 64.96 1997
Spjut Joakim Nilsson -71 Klippan 68.10 1991
         

P19

       
60m Anders Nilsson -78 IF Kville 7.17 1996
100m Peter Häggström -76 IK Ymer 11.10 1994
150m Michael Rubinstein -82 Ullevi FK 17.87 2000
200m Magnus Willesson -75 Lerum Friidrott 22.46 1993
300m Nilton Oliveira -80 Alingsås IF 36.26 1998
400m Malak Somi -72 IK Vikingen 51.11 1990
800m Ken Pilblad -78 UF Contact 1:55.77 1996
1000m Mostafa Mohammed -79 Hälle IF 2:33.84 1997
2000m hinder Thomas Johansson -81 Sävedalens AIK 6:05.71 1998
110m häck Robert Kronberg -76 IFK Göteborg 14.21 1994
Höjd Martin Eriksson -83 Örgryte IS 2.01 2001
Stav Patrik Kristiansson -77 Örgryte IS 5.06 1994
Längd Peter Häggström -76 IK Ymer 7.10w 1993
Tresteg Johan Nilsson -73 Mölndals AIK 14.02w 1990
Kula 6.0 Magnus Lohse -84 Mölndals AIK 19.42 2002
Slägga 6.0 Alexander Messer -91 Alingsås IF 60.17 2009
Spjut 800 Sami Matikainen -76 Finlandia Pallo IF 60.88 1994
Diskus 1.75 Lars Jarnefjord Ullevi FK 47.51 2005
Diskus 2.0 Christian Ehreborg - 83 Mölndals AIK 51.78 2007
         

P17

       
60 m Daniel Norgren -90 IF Kville 7.31 2006
100m Patrik Andersson -91 Kongahälla AIK 11.31 2008
150m Daniel Norgren -90 IF Kville 16.72 2006
200m Rafael Tejada de Leon -02 Ullevi FK 23.26 2019
300m Daniel Norgren -90 IF Kville 35.68 2006
400m Eddy Meyerdierks -95 Ullevi FK 51.33 2012
800m Robin Höglund -87 Lerum Friidrott 1:58.22 2003
1000m Alexander Hedar -03 IFK Göteborg 2:59.16 2019
1500m Jakob Ranglin Grissler -95 Majornas IK 4:25.46 2012
110m häck 91 Elias Martinsson -97 Brattås CK 14.93 2013
300m häck 84 Alexander Ljungblom -85 Ullevi FK 39.78 2002
Höjd Fredrik Lindgren -92 Stenungsunds FI 198 2009
Stav Hampus Corneliusson -94 Lerum Friidrott 4.30 2010
  Carl Ivarsson -96 Lerum Friidrott 4.30 2012
Längd Jimmy Hellstörm -03 Ullevi FK 6.43 2019
Tresteg Artur Engström -96 Örgryte IS 14.78 2015
Kula 5.0 Gustav Liberg -95 Ullevi FK 16.77 2012
Slägga 5.0 Alexander Messer -91 Alingsås IF 61,23 2008
Diskus 1.5 Gustav Liberg -95 Ullevi FK 45.18 2012
Spjut 700 Joachim Ivarsson -89 IF Udd 67.10 2006
         

P15

       
60m Daniel Spalin -82 Alingsås IF 7.43 1997
80m  Favour Chidison -01 Ullevi FK 9.57 2016
100m Mikael Jacobsson -81 KFUM Örebro 11.5 1996
200m Daniel Spalin -82 Alingsås IF 24.9 1997
300m  Lukas Mindelsohn -02 Lerum Friidrott 37.77 2017
800m Mohammed Bashir -87 Ullevi FK 2:04.58 2002
1000m Erik Göransson -76 IF Kville 2:40.92 1990
1500m Stefan Larsson -78 Hälle IF 4:40.23 1993
2000m Jonathan Grahn -04 Mölndals AIK 6:02.33 2019
1500m hinder Johan Wettergren -75 IF Kville 4:40.76 1990
80m häck Isac Svensson -04 IFK Halmstad 11.26 2019
100m häck 84 Markus Uussalu -88 Mölndals AIK 13.99 2003
110m häck 91 Kristian WeeTom -74 Örgryte IS 14.68 1989
300m häck 76 Vilmer Elovsson -02 Mölndals AIK 40.20 2017
Höjd Yannick Tregaro -78 Örgryte IS 1.94 1993
Stav Daniel Hammer -83 Malmö AI 4.06 1998
Längd Pontus Otterstedt -92 Ullevi FK 6.27 2006
Tresteg Haldur Rothla -77 Örgryte IS 13.81 1991
Kula 4.0 Alexander Messer -91 Alingsås IF 15.67 2006
Diskus 1.0 Oliver Sonnerup -04 Brattås CK 37.65 2019
Diskus 1.5 Marcus Johansson -80 Brattås CK 36.84 1995
Slägga 4.0 Stefan Kvist -87 Alvesta Friidrott 66.92 2002
Spjut 600 John Amundsson -96 Ullevi FK 55.22 2011
         

P14

       
80m Björn Johansson -84 Trollhättans SK 9.73 1998
100m Andreas Melin -88 Lerum Friidrott 12.50 2002
300m Theodor Johner -05 Lerum Friidrott 41.42 2019
800m Magnus Theorell -84 Solna FK 2:08.17 1998
2000m Philip Frick -04 Kongahälla AIK 6:18.78 2018
80m häck 84 William Asker -04 IF Kville 11.62 2018
100m häck 84 Markus Uussalu -88 Mölndals AIK 14.33 2002
300m häck 76 Markus Uussalu -88 Mölndals AIK 42.52 2002
Höjd Faruk Ademovic -83 Örgryte IS 1.75 1997
  Daniel Linder -85 Ullevi FK 1.75 1999
Stav Viktor Von Bothmer -78 IFK Lund 3.76 1992
Längd (zon) Felix Steene -04 IF Kville 5.61 2018
Tresteg Kalle Boustedt -88 IFK Göteborg 11.39 2002
Tresteg (zon) Dennis Acson -81 Örgryte IS 12.5 1995
Kula 4.0 Christer Björkander-83 Lerum Friidrott 13.66 1997
Diskus 1.0 Ben Kamijo -05 Mölndals AIK 37.25 2019
Slägga 4.0 Robert Jurinic -75 Mölndals AIK 41.18 1989
  Mikael Holst -78 Bottnaryds IF 41.18 1992
Spjut 600 Christoffer Sköld -86 Istrums SK 43.06 2000
Spjut 600 (gamla) Sami Matikainen -76 Pallo IF 53.08 1990
         

P13

       
60m Calle Frank -04 IF Kville 7.85 2017
80m Anders Nilsson -78 IFK Göteborg 9.75 1991
200m Jonas Ellison -06 Örgryte IS 26.23 2019
600m Filip Jonsson -06 Bohus IF 1:33.93 2019
800m Glenn Häggman -78 Hälle IF 2:20.82 1991
1500m Adam Söderqvist -05 Sävedalens AIK 4:48.01 2018
60m häck 76 Robin Gustafsson -99 Brattås CK Friidrott 9.59 2012
200m häck 68 Vilmer Elovsson -02 Mölndals AIK 28.33 2015
200m häck 76 Philip Ryding -01 IF Kville 31.79 2014
Höjd Julius Wiklund -06 IK Wilske 1.70 2019
Stav Gustaf Hultgren -83 Kalmar SK 3.47 1996
Längd (zon)  Vilmer Elovsson -02 Mölndals AIK 5.74 2015
Tresteg (zon) Jonatan Falk -86 Lerum Friidrott 11.35 1999
Kula 3.0 Måns Roos -02 Mölndals AIK 12.46 2015
Kula 4.0 Simon Evertsson -96 Trollhättans FIK 12.52 1996
Diskus 0.6 Måns Roos -02 Mölndals AIK 42.65 2015
Slägga 4.0 Daniel Malmström -83 Lerum Friidrott 28.78 1996
Spjut 400 Simon Evertsson -96 Trollhättans FIK 44.76 2009
         

Kvinnor

       
60m Anna Assarson -69 Jönköpings AIF 7.66 1990
100m Therese Olofsson -73 Hälle IF 12.04 1995
150m Lena Berntsson -78 Ullevi FK 17.72 2009
200m Carolina Klüft -83 IFK Växjö 24.53 2001
300m Irene Hövik Helgesen -85 IL Fri NOR 38.45 2008
400m Frida Johansson -70 Mölndals AIK 55.9 1996
800m Louise Fredriksson -80 Hälle IF 2:14.01 1997
1000m Lovisa Lindh -91 Ullevi FK 2:47.47 2009
1500m Anette Fischer -56 Örgryte IS 4:36.90 1994
1609m (1 mile) Jenny Svantesson -68 Utby IK 5:06.05 1990
3000m Linn Nilsson -90 Hälle IF 9:29.84 2000
5000m Karin Schön -62 IF Kville 17:26.54 2001
100m häck Anna Assarson -69 Jönköpings AIF 14.21 1990
200m häck 76 Dagny Olofsson-Hoffman -97 Lerum Friidrott 32.28 2014
300m häck Hanna Kensfors -82 Göteborgs KIK 45.88 2000
400m häck Sara Trané -85 Göteborgs KIK 62.65 2002
Höjd Meike Traxler  -62 Filipstad 1.74 1991
  Mia Lindholm -67 Göteborgs KIK 1.74 1994
Stav Forey E. Elisdottir-77 Island 4.21 1998
Längd Sofie Andersson -81 IF Kville 5.64 2001
Tresteg Inger Anne Frøysedal -89 IK Tjalve 13.04 2014
Kula Linda Nestorsson -75 Ullevi FK 15.07 2006
Diskus Anna Söderberg -73 Ullevi FK 52.66 1995
Slägga Rebecka Kvist -93 Alvesta FI 56.56 2006
Spjut Hanna Borgemyr -99 Trollhättan FIK 32.66 2018
Spjut (gamla)  Elisabeth Wahlander-60  Alingsås IF 51.22 1995
         

F19

       
60m Linda Storkull -79 Mölndals AIK 7.71 1996
100m Frida Claesson -84 Alingsås IF 12.58 2001
150m Petronella Malmqvist-83 Tanums IF 20.24 2000
200m Carolina Klüft -83 IFK Växjö 24.53 2001
300m Helen Nilsson -80 IFK Halmstad 43.2 1998
800m Louise Fredriksson -80 Hälle IF 2:14.01 1997
1000m Linda Gunnarsson -77 Kongahälla AIK 2:54.55 1993
1500m Isabell Ahlström -81 Rånäs 4H 4:30.49 1998
100m häck Carolina Klüft -83 IFK Växjö 14.63 2001
300m häck Hanna Kensfors -82 Göteborgs KIK 45.88 2000
Höjd Jessica Hammarqvist-75 Hälle IF 1.72 1992
  Lisa Carlsson -75 Orient 1.72 1992
Stav Vala Flosadottir -78 Malmö AI 3.67 1995
Längd Sara Brankell -81 Mölndals AIK 5.29 1998
Tresteg Anna Wiberger -82 Mölndals AIK 12.42 2000
Kula Lisa Hallerbäck -73 Lerum Friidrott 14.46 1994
Diskus Beatrice Aronsson -75 Hälle IF 41.96 1993
Slägga Karin Engström -83 IF Göta 46.53 2001
Spjut (gamla)        Eleonor Knowles -81 Alingsås IF 36.11 1998
         

F17

       
60m Linnea Rodås -90 Ullevi FK 8.34 2006
100m Therése Bohlén-Kinn -87 Ullevi FK 12.49 2007
150m Linda Luts -89 Ullevi FK 19.27 2006
200m Ebba Gustafsson -02 Mölndals AIK 25.65 2019
300m Stina Pettersson Lerum Friidrott 45.12 2018
400m Sara Dahlén -00 Lerum Friidrott 62.76 2015
800m Cecilia Holmbom -56 Mölndals AIK 2:17.68 2003
100m häck 76 Ulrika Nyhlén -93 Mölndals AIK 14.29 2009
300m häck 76 Elvira Carlén - 01 Lerum Friidrott 46.78 2018
Höjd Linnea Warvne -91 Ullevi FK 1.65 2007
Stav Charlotta Karlsson-82 Malmö AI 3.45 1998
Längd Malin Dahlström -89 Göteborgs KIK 5.31 2006
Tresteg Tuni Baraka -85 Göteborgs KIK 11.13 2002
Kula 3.0 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika 14.09 2006
Diskus 1.0 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika 35.58 2006
Slägga 4.0 Cajsa Augustsson -02 IK Ymer 51.89 2019
Spjut 500 Evelina Wikell -03 Mölndals AIK 34.32 2019
Spjut 600 Emelie Larsson -91 Ullevi FK 38,91 2007
         

F15

       
60m Carina Karlsson -78 Brattås CK 8.11 1993
80m Ebba Gustafsson -02 Mölndals AIK 10.40 2017
100m Mfon Etim -85 Angereds IS 12.32 2000
200m Malin Källgren -80 IK Ymer 26.23 1995
300m Mi Kallio Bergman -04 IF Hagen FIK 42.36 2019
800m Gaël de Conick -01 Sävedalens AIK 2:13.78 2015
1000m Linda Gunnarsson -77 Kongahälla AIK 3:03.74 1991
1500m Jenny Lindal -83 Sävedalens AIK 5:07.04 1998
2000m Alma Svantesson -04 Mölndals AIK 6:34.69 2019
80m häck 76 Khaddi Sagnia -94 Ullevi FK 11.86 2003
100m hä Amanda Ottordahl -82 Mölndals AIK 14.76 1997
300m hä Ella Borg -04 Mölndals AIK 44.34 2019
Höjd Ebba Jungmark -87 Mölndals AIK 1.68 2002
Stav Emma Josefsson -81 IF Kville 3.17 1996
Längd Jessica Rydin -85 Tingbergs AIS 5.66 2000
Tresteg Sofie Malm -80 IK Orient 11.81 1995
Kula 3.0 Emma Carlsson -04 Istrums SK 14.02 2019
Diskus 0.6 Maria Wennlund -93 Filipstads IF 44.81 2008
Diskus 1.0 Karolina Eriksson -80 Hälle IF 37.96 1995
Slägga 3.0 Linnea Brickman -92 Kongahälla AIK 46.59 2007
Spjut 500 Martina Börjesson -00 Lerum Friidrott 45.16 2014
         

F14

       
80m  Elvira Tanderud -04 Trollhättan FIK 10.18 2018
100m Linda Gustafsson -88 Mölndals AIK 13.21 2002
200m Linda Gustafsson -88 Mölndals AIK 26.91 2002
300m Elvira Tanderud -04 Trollhättans FIK 40.72 2018
800m Magdalena Ottersten-85 Sävedalens AIK 2:19.36 1999
2000m Paulina Hultberg -05 Alingsås IF 6:39.70 2019
80m häck Helmi Hjortbäck -05 Sävedalens AIK 12.35 2019
300m häck Sofia Wallin -04 Varbergs GIF 47.53 2018
Höjd Angelica Johansson -83 Tjörn-Nösnäs FI 1.74 1997
Stav Sara Josefsson -86 IF Kville 3.01 2000
Längd Kellie Tran -05 IK Ymer 4.92 2019
Tresteg (zon) Lotta Ekman -81 Falköpings AI 11.62 1995
Kula 3.0 Emilia Åström -04 Mölndals AIK 11.38 1995
Diskus 0.6 Caroline Höglund -85 Mölndals AIK 40.18 1999
Slägga 3.0 Therese Constantin -85 IK Orient 30.91 1999
Spjut 500 Sofia Olsson -04 IF Rigor 26.00 2018
         

F13

       
60m Olivia Lundberg -06 Mölndals AIK 8.19 2019
80m Sofia Larsson -83 Mölndals AIK 10.64 1996
  Maria José Valenzuela -97 Ullevi FK 10.64 2010
200m Helmi Hjortbäck -05 Sävedalens AIK 27.15 2018
600m  Gaël de Coninck -01 Sävedalens AIK 1:42.34 2014
800m Pernilla Nyström -85 Tjörn-Nösnäs FI 2:18.52 1998
1500m Majken Söderlund Larsson Stenungsunds IF 5.04.81 2018
60m häck 76 Hanna Jängnemyr -93 Göteborgs KIK 9.91 2006
200m häck 68 Lovisa Nilsson-Edin -02 Mölndals AIK 29.42 2015
Höjd Petra Svanberg -95 Stenungsunds IF 1.58 2008
  Sofia Wingård -02 IK Orient 1.58 2015
  Agnes Dahlebrg -02 Lerum Friidrott 1.58 2015
Stav Emma Johansson -02 Stocksäters IF 2.91 2015
Längd (zon) Tilde Dahlberg -06 Hälle IF 5.22 2019
Tresteg (zon) Tuni Baraka -85 Göteborgs KIK 11.24 1998
Kula 2.0 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika 12.97 2003
Kula 3.0 Erica Andersson -79 Trollhättans SK 10.43 1992
Diskus 0.6 Klara Berntsson -06 Brattås CK 39.35 2019
Slägga 3.0 Klara Berntsson -06 Brattås CK 44.28 2019
Spjut 400 Martina Börjesson -00 Lerum Friidrott 37.46 2013
Uppdaterad: 23 AUG 2019 15:41 Skribent: Ulf Gimlegård
Epost: Adressen Gömd