Resultat Stonehill Games/UDM

Arrangör: Lerum Friidrott/IF Kville
Datum: 18-19 aug 2012
Plats: Stonehill IP
Ort: Stenkullen
Tävlingsledare: Jesper Skoglund/Ulf Petersson
Väder: Molning dag1/sol dag 2, lätt vind ca 21g
Övrigt: Preliminära resultat

Listan skapad: 2012-08-19 17:55:40


MS 100 m Final 
    Vind: -1,4  
1John Collin1994Ullevi FK11,96
2Magnus Almegius1993Brattås CK Friidrott12,40

MS 150 m Final19/8  13:40

Heat 1
    Vind: +1,6  
1Suleyman Bah1986Ullevi FK16,07
2Shahbaz Safdar1992IF Kville16,24
3Nasser Sebabi1982IF Kville16,25
4Martin Astner1993Ullevi FK16,65

Heat 2
    Vind: +0,4  
1Jonas Hilmersson1988Ullevi FK16,89
2Tobias Karlsson1991IF Kville17,04
3Jim Christensson1989Mölndals AIK17,06
4Andreas Norström1992Ullevi FK17,33
5Linus Ahnbo1996Mölndals AIK17,97

MS 150 m Final - Sammanställning
       
1Suleyman Bah1986Ullevi FK16,07
2Shahbaz Safdar1992IF Kville16,24
3Nasser Sebabi1982IF Kville16,25
4Martin Astner1993Ullevi FK16,65
5Jonas Hilmersson1988Ullevi FK16,89
6Tobias Karlsson1991IF Kville17,04
7Jim Christensson1989Mölndals AIK17,06
8Andreas Norström1992Ullevi FK17,33
9Linus Ahnbo1996Mölndals AIK17,97

MS 300 m Final 
       
1Martin Astner1993Ullevi FK36,12
2Jim Christensson1989Mölndals AIK36,22
3Andreas Norström1992Ullevi FK37,26
4Peter Wigren1980Ullevi FK37,77
5Markus Malmgren1982Vittsjö GIK38,32

MS 1 000 m Final 
       
1Simon Toper1989Sävedalens AIK2,35,94
2Hampus Börjesson1994Ullevi FK2,36,11
3Johan Lindgren1996Mölndals AIK2,38,17
4David Nilsson1994Mölndals AIK2,43,83
5Jonathan Weichbrot1994Mölndals AIK2,48,75

MS Höjd Final 
       
1Joel Spolén1983Örgryte IS Friidrott1,95

MS Höjd Final  1,80 1,85 1,90 1,95 2,00
Joel Spolén o o xxo o xxx

MS Stav Final 
       
1Sven Diurlin1974Högsbo AIK3,71
 Reine Eklund1977Örgryte IS Friidrottdns

MS Stav Final  3,47 3,61 3,71 3,81
Sven Diurlin xo o xxo xxx

MS Längd Final 
       
1Oscar Wahlqvist1993Örgryte IS Friidrott6,13-0,1

MS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Oscar Wahlqvist 6,13 -0,1 6,11 +0,3 5,75 +0,1 X +0,0 X +0,4 6,11 +0,0

MS Tresteg Final 
       
1Daniel Lennartsson1988Örgryte IS Friidrott15,69+0,7
2Mathias Ström1987Örgryte IS Friidrott15,24-0,1
3Anton Andersson1981Örgryte IS Friidrott15,19+0,3

MS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Mathias Ström 14,95 +0,6 x +1,7 x +0,4 x +0,7 x +1,0 15,24 -0,1
Daniel Lennartsson 15,63 +0,3 x -0,8 15,33 +0,6 15,58 -0,2 15,32 +0,8 15,69 +0,7
Anton Andersson x +0,3 15,19 +0,3 x -0,7 x -0,8 13,86 +1,3 x -0,3

MS Kula Final 
       
1Martin Gren1989Ullevi FK14,52
2Philip Åman1977IF Kville14,15
3Martin Jönsson1990Ullevi FK13,54

MS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Philip Åman 13,98 X X 14,15 X X
Martin Jönsson X X X 13,39 13,54 X
Martin Gren X 14,11 14,04 14,52 13,99 14,50

MS Diskus Final 
       
1Per Rosell1987Ullevi FK53,40
 Martin Gren1989Ullevi FK 

MS Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Per Rosell 46,88 x x 52,12 53,40 x

P 17 100 m Final 

Heat 1
    Vind: -0,5  
1Herman Olvik1996Ullevi FK11,78
2Noah Eliott1996Ullevi FK12,08
3Sebastian Eliasson1995Lerum Friidrott12,23
4Albin Oldberg1996Sävedalens AIK Friidrott12,56

Heat 2
    Vind: +0,2  
1Alexander Lundskog1996Ullevi FK11,69
2Erik Söderberg1996Mölndals AIK12,36
3Alexander Träff1996Mölndals AIK13,40

P 17 100 m Final - Sammanställning
       
1Alexander Lundskog1996Ullevi FK11,69
2Herman Olvik1996Ullevi FK11,78
3Noah Eliott1996Ullevi FK12,08
4Sebastian Eliasson1995Lerum Friidrott12,23
5Erik Söderberg1996Mölndals AIK12,36
6Albin Oldberg1996Sävedalens AIK Friidrott12,56
7Alexander Träff1996Mölndals AIK13,40

P 17 200 m Final19/8  14:00
    Vind: +1,0  
1Martin Selin1995Ullevi FK23,53
2Melker Karlsson1996Ullevi FK23,68
3Noah Eliott1996Ullevi FK24,04
4Sebastian Eliasson1995Lerum Friidrott24,68
 John Collin1994Ullevi FK24,02UT
 Gabriel Eriksson1994Ullevi FK23,73UT

P 17 400 m Final 
       
1Eddy Meyerdierks 1995Ullevi FK51,33
2Christopher Nilsson1994Ullevi FK53,47
3Melker Karlsson1996Ullevi FK54,04
 Vibecke Brun1986SK Vidar57,39UT

P 17 800 m Final19/8  14:10
       
1Gustav Dahlsjö1996Mölndals AIK2,16,41
2Adrian Eriksson1995Mölndals AIK2,16,47

P 17 1 500 m Final19/8  14:30
       
1Jakob Ranglin Grissler1995Majornas IK-Friidrottssektionen4,25,46
2August Palmqvist1996Mölndals AIK4,52,33

P 17 110 mh Final 
    Vind: +1,5  
1Philip Ngwe1995Mölndals AIK15,09

P 17 300 mh Final19/8  12:40
       
1Philip Ngwe1995Mölndals AIK42,33
2Per Johansson1996Sävedalens AIK43,72

P 17 Höjd Final 
       
1Herman Olvik1996Ullevi FK1,76
2Niklas Svanberg1997Stenungsund Friidrott1,68
3Albin Oldberg1996Sävedalens AIK Friidrott1,64

P 17 Höjd Final  1,55 1,60 1,64 1,68 1,72 1,76 1,80
Herman Olvik - - - - o o xxx
Albin Oldberg o o xo xxx
Niklas Svanberg o o o o xxx

P 17 Stav Final 
       
1Carl Ivarsson1996Lerum Friidrott4,30

P 17 Stav Final  4,07 4,15 4,30 4,42
Carl Ivarsson o o o xxx

P 17 Längd Final 
       
1Noah Eliott1996Ullevi FK5,94+0,7
2Per Johansson1996Sävedalens AIK5,70+0,7

P 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Noah Eliott 5,23 +0,5 5,94 +0,7 5,40 +0,7 X -0,1 X -0,8 5,72 -0,2
Per Johansson 5,59 +0,8 5,61 +0,7 5,32 +0,4 X -1,0 5,70 +0,7 X -0,3

P 17 Tresteg Final19/8  14:20
       
2Martin Selin1995Ullevi FK13,51+1,8
3Per Johansson1996Sävedalens AIK11,33+1,0
 Erik Olsson1989Örgryte IS Friidrott13,74+2,7UT

P 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Martin Selin x x 12,82 +1,5 13,51 +1,8 x 13,49 +2,5
Per Johansson x 10,73 -0,2 x x 11,33 +1,0 11,02 +1,1
Erik Olsson 13,74 +2,7 13,73 +2,3 x x x x

P 17 Kula Final 
       
1Gustav Liberg1995Ullevi FK16,77
2Maximilian1995Ullevi FK10,06

P 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Maximilian 9,49 10,06 x x - -
Gustav Liberg 16,77 x x x x x

P 17 Diskus Final19/8  12:50
       
1Gustav Liberg1995Ullevi FK45,18
 Martin Gren1989Ullevi FK43,00UT

P 17 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Martin Gren 42,04 43,00 41,16 38,73 x 40,97
Gustav Liberg x 45,18 43,91 x x x

P 17 Slägga Final 
       
1Johan Green Pettersson1995IK Orient51,56

P 17 Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Johan Green Pettersson x x x x 49,23 51,56

P 15 100 m Final 
    Vind: -0,5  
1Gustav Eriksson1998IF Kville12,69
2Filip Schwartz1998Mölndals AIK12,89
3Daniel Eriksson1997Mölndals AIK13,16

P 15 300 m Final18/8  12:40
       
1Daniel Eriksson1997Mölndals AIK40,16
2Gustav Eriksson1998IF Kville41,60
3Filip Schwartz1998Mölndals AIK43,18
4Johan Hellström1998Lerum Friidrott52,68

P 15 800 m Final19/8  14:10
       
1Leo Magnusson1998Sävedalens AIK2,08,35
2Anton Wilzén1997Ullevi FK2,13,11

P 15 100 mh Final19/8  11:30
    Vind: +0,3  
1Gustav Eriksson1998IF Kville15,33
2Samuel Wiik1998IF Rigor15,66
3Filip Schwartz1998Mölndals AIK15,68
5Axel Hjelmqvist1998IF Kville16,60

P 15 300 mh Final19/8  12:50
       
1Gustav Eriksson1998IF Kville46,08
2Filip Schwartz1998Mölndals AIK46,12
3Samuel Wiik1998IF Rigor46,38

P 15 Höjd Final19/8  11:20
       
1Robin Jacobsson1998Ullevi FK1,66
2Richard Heikkilä1998Mölndals AIK1,58
3Gustav Eriksson1998IF Kville1,49
3Axel Hjelmqvist1998IF Kville1,49

P 15 Höjd Final  1,42 1,49 1,54 1,58 1,62 1,66 1,70
Gustav Eriksson o o - - - xxx
Axel Hjelmqvist o o - - - xxx
Robin Jacobsson o o o o o xo xxx
Richard Heikkilä xo o xo o xxx

P 15 Stav Final 
       
1Niklas Svanberg1997Stenungsund Friidrott3,45
2Robin Jacobsson1998Ullevi FK2,82
3Mauro Karlsfred1998Ullevi FK2,72
4Jacob Olvik1998Ullevi FK2,42
 Gustav Bålström1998Ullevi FKDNS

P 15 Stav Final  2,22 2,32 2,42 2,52 2,62 2,72 2,82 2,92 3,12 3,35 3,45 3,55
Robin Jacobsson - o o xo xo xxo xo xxx
Mauro Karlsfred - o o o o xo xxx
Jacob Olvik o o o xxx
Niklas Svanberg - - - - - - - - o o o xxx

P 15 Längd Final 
       
1Daniel Eriksson1997Mölndals AIK5,24+0,2
2Erik Dahlqvist1998IK Orient5,08+0,6
3Gustav Eriksson1998IF Kville4,99+0,9
4Richard Heikkilä1998Mölndals AIK4,73+1,8

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Erik Dahlqvist 5,08 +0,6 4,96 +1,3 4,86 +0,5 - - -
Gustav Eriksson 3,95 +0,9 4,99 +0,9 4,94 +1,1 4,69 +2,0 4,86 +0,7 4,72 +0,8
Richard Heikkilä 4,55 +1,7 4,72 +0,9 4,67 +0,2 3,36 +0,8 4,73 +1,8 4,70 +1,0
Daniel Eriksson 5,24 +0,2 5,19 +1,5 5,12 +0,2 4,83 +1,2 4,86 +0,5 4,83 +0,0

P 15 Kula Final 
       
1Gustav Eriksson1998IF Kville9,97
2Erik Dahlqvist1998IK Orient9,47
3Axel Hjelmqvist1998IF Kville7,91

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Erik Dahlqvist 9,05 X 8,60 8,27 X 9,47
Gustav Eriksson 9,76 9,97 9,37 9,83 9,83 9,82
Axel Hjelmqvist 7,80 X 7,49 X 7,91 X

P 15 Diskus Final 
       
1Gustav Eriksson1998IF Kville25,6
2Filip Schwartz1998Mölndals AIK18,61

P 15 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Gustav Eriksson x x x 22,66 x 25,6
Filip Schwartz x 18,61 x x x 16,92

P 15 Slägga Final 
       
1August Bergstrand1999Ullevi FK28,74

P 15 Slägga Final  1 2 3 4 5 6
August Bergstrand x x 28,74 x 25,68 27,02

P 15 Spjut Final19/8  14:10
       
1Erik Dahlqvist1998IK Orient31,76
2Axel Hjelmqvist1998IF Kville27,18
3Gustav Eriksson1998IF Kville23,00

P 15 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Erik Dahlqvist x 31,33 31,76 31,33 x 30,91
Gustav Eriksson x x 20,70 23,00 22,65 22,35
Axel Hjelmqvist 22,94 27,18 22,05 26,62 22,29 19,75

P 13 80 m Final 

Heat 1
    Vind: -0,1  
1Magnus Högberg1999Mölndals AIK11,01
2Samuel Persgården1999Kongahälla AIK Friidrott11,12
3Malcom Herlenius1999Ullevi FK11,41
4Wiggo Jonåker2000Mölndals AIK11,49
5Rey Yasui1999IF Kville11,61
6Philip Söderlund1999Lerum Friidrott13,01

Heat 2
    Vind: +0,9  
1Robin Gustafsson1999Brattås CK Friidrott10,51
2Edvin Uhlan1999Ullevi FK10,79
3Max Asensio1999Ullevi FK11,01
4Olof Wiberg1999Ullevi FK11,47
5Eric Bergh1999Ullevi FK12,17

P 13 80 m Final - Sammanställning
       
1Robin Gustafsson1999Brattås CK Friidrott10,51
2Edvin Uhlan1999Ullevi FK10,79
3Max Asensio1999Ullevi FK11,01
3Magnus Högberg1999Mölndals AIK11,01
5Samuel Persgården1999Kongahälla AIK Friidrott11,12
6Malcom Herlenius1999Ullevi FK11,41
7Olof Wiberg1999Ullevi FK11,47
8Wiggo Jonåker2000Mölndals AIK11,49
9Rey Yasui1999IF Kville11,61
10Eric Bergh1999Ullevi FK12,17
11Philip Söderlund1999Lerum Friidrott13,01

P 13 200 m Final 
    Vind: +0,5  
1Edvin Uhlan1999Ullevi FK26,76
2Anton Bengtsson1999Ullevi FK27,20
3Samuel Persgården1999Kongahälla AIK Friidrott27,88
4Magnus Högberg1999Mölndals AIK28,04
5Albin Thunberg2000Sävedalens AIK29,84
6Wiggo Jonåker2000Mölndals AIK30,75

P 13 600 m Final 
       
1Anton Bengtsson1999Ullevi FK1,44,40
2Albin Thunberg2000Sävedalens AIK1,49,96
3William Rydin2000Lerum Friidrott1,51,73
4Gabriel Hansson1999Sävedalens AIK1,57,61
5Herman Stadig1999Ullevi FK1,58,53
6William Jörnelius1999Mölndals AIK1,58,96
7Niklas Johansson1999Sävedalens AIK2,04,01
 Markus Lundborg1999Ullevi FKDNS

P 13 60 mh Final19/8  10:30
    Vind: +0,3  
1Robin Gustafsson1999Brattås CK Friidrott9,59
2Olof Wiberg1999Ullevi FK10,50
3Magnus Högberg1999Mölndals AIK10,67
4Wiggo Jonåker2000Mölndals AIK11,46

P 13 200 mh Final19/8  12:00

Heat 1
    Vind: +0,2  
1Magnus Högberg1999Mölndals AIK31,73
2Olof Wiberg1999Ullevi FK31,81
3Eric Bergh1999Ullevi FK34,34
 Wiggo Jonåker2000Mölndals AIKdns

Heat 2
    Vind: +2,7  
1Robin Gustafsson1999Brattås CK Friidrott29,45
2Anton Bengtsson1999Ullevi FK30,49
3Adam Bengtsson1999Mölndals AIK33,27
4William Rydin2000Lerum Friidrott33,61

P 13 200 mh Final - Sammanställning
       
1Robin Gustafsson1999Brattås CK Friidrott29,45
2Anton Bengtsson1999Ullevi FK30,49
3Magnus Högberg1999Mölndals AIK31,73
4Olof Wiberg1999Ullevi FK31,81
5Adam Bengtsson1999Mölndals AIK33,27
6William Rydin2000Lerum Friidrott33,61
7Eric Bergh1999Ullevi FK34,34
 Wiggo Jonåker2000Mölndals AIKdns

P 13 Höjd Final 
       
1Robin Gustafsson1999Brattås CK Friidrott1,55
2Malcom Herlenius1999Ullevi FK1,47
3William Rydin2000Lerum Friidrott1,44
4Rey Yasui1999IF Kville1,36
5Eric Bergh1999Ullevi FK1,36
 Max Asensio1999Ullevi FKdns
 Hannes Skoog2000IF Kvilledns

P 13 Höjd Final  1,10 1,18 1,25 1,31 1,36 1,40 1,44 1,47 1,50 1,55 1,58
Eric Bergh - - - o xo xxx
Malcom Herlenius - - - o o o o xxo xxx
William Rydin - - o o o xo xxo xxx
Rey Yasui o o o o o xxx
Robin Gustafsson - - - - - o o xo xo xo xxx

P 13 Stav Final 
       
1Adam Bengtsson1999Mölndals AIK1,90

P 13 Stav Final  1,70 1,80 1,90 2,00 2,10
Adam Bengtsson o - o - xxx

P 13 Längd Final 
       
1Robin Gustafsson1999Brattås CK Friidrott5,45+2,75,05 +1,0
2Max Asensio1999Ullevi FK5,05+0,5
3Edvin Uhlan1999Ullevi FK4,85+1,4
4Erik Andersson1999Sävedalens AIK4,61+0,6
5Wiggo Jonåker2000Mölndals AIK4,48+0,0
6Rey Yasui1999IF Kville4,44+0,8
7Malcom Herlenius1999Ullevi FK4,30+0,5
8Eric Bergh1999Ullevi FK4,27+1,3
9William Jörnelius1999Mölndals AIK4,20+1,1
10William Rydin2000Lerum Friidrott4,06+1,6
11Niklas Johansson1999Sävedalens AIK3,45-0,4

P 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Erik Andersson 4,61 +0,6 4,53 +0,6 4,29 -1,0 4,50 +0,6 4,46 -0,1 4,33 +0,8
Max Asensio 4,55 +1,2 4,83 +0,1 5,05 +0,5 x -0,4 4,97 +1,0 5,04 +0,1
Edvin Uhlan 4,85 +1,4 4,59 +1,7 4,53 +0,6 4,74 +2,2 4,71 +0,9 4,65 -0,1
Eric Bergh 4,27 +1,3 4,01 +0,7 x +0,4 4,17 +1,2 3,60 +1,3 3,93 +1,3
Malcom Herlenius 4,26 +0,8 4,22 +1,6 4,30 +0,5 4,15 +0,5 4,11 +0,9 4,10 +0,6
William Rydin 4,06 +1,6 3,98 +1,1 3,98 +1,6
Niklas Johansson 3,44 +2,0 3,35 +1,8 3,45 -0,4
Rey Yasui 4,24 +1,4 4,33 +1,5 4,44 +0,8
Wiggo Jonåker 4,48 +1,3 4,46 +1,1 4,41 +1,6 4,48 +0,0 4,44 +0,6 4,32 -1,1
Robin Gustafsson 5,02 +0,8 - 5,05 +1,0 4,89 +0,7 5,45 +2,7 5,35 +3,1
William Jörnelius 3,89 +3,1 x +0,0 4,20 +1,1

P 13 Tresteg Final19/8  14:20
       
1Olof Wiberg1999Ullevi FK10,08+2,910,08 +1,2
2Erik Andersson1999Sävedalens AIK10,02+0,1
3Wiggo Jonåker2000Mölndals AIK9,61+3,29,45 +1,8
4Niklas Johansson1999Sävedalens AIK8,10+1,7

P 13 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Erik Andersson 10,02 +0,1 9,91 +0,8 9,76 +0,8 9,87 +0,7 x +1,0 9,96 +2,4
Olof Wiberg 10,01 +2,7 10,08 +1,2 9,94 +0,9 9,57 +0,3 10,08 +2,9 10,03 +1,8
Niklas Johansson 7,32 +1,4 7,67 +0,9 7,35 -0,1 7,55 +1,7 7,31 +2,2 8,10 +1,7
Wiggo Jonåker 9,61 +2,6 9,15 +1,4 9,32 +0,0 9,41 +1,0 9,61 +3,2 9,45 +1,8

P 13 Kula Final 
       
1Rey Yasui1999IF Kville10,26
2Erik Andersson1999Sävedalens AIK8,65

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Erik Andersson 8,13 8,07 8,14 8,65 7,45 7,56
Rey Yasui 8,82 8,82 9,27 10,26 9,87 9,53

P 13 Diskus Final 
       
1August Bergstrand1999Ullevi FK23,79
2Adam Bengtsson1999Mölndals AIK21,19
3Wiggo Jonåker2000Mölndals AIK19,34
4Gabriel Hansson1999Sävedalens AIK19,21

P 13 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Gabriel Hansson 19,21 x 17,43 16,76 17,32 18,26
Wiggo Jonåker 15,50 18,24 17,43 19,34 17,69 x
Adam Bengtsson x 21,19 17,04 20,85 20,85 20,81
August Bergstrand x x 23,79 22,55 22,37 x

P 13 Spjut Final 
       
1Linus Bertilsson1999IFK Göteborg Friidrott33,30
2Adam Bengtsson1999Mölndals AIK31,54
3Markus Menander1999Bohus IF Friidrott31,12
4Wiggo Jonåker2000Mölndals AIK27,17
5Gabriel Hansson1999Sävedalens AIK24,13
6Magnus Högberg1999Mölndals AIK22,69
7Hannes Skoog2000IF Kville18,94

P 13 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Gabriel Hansson 21,10 24,13 21,78 - - -
Wiggo Jonåker 23,84 x x 23,17 27,17 25,36
Magnus Högberg 22,69 x 19,53 20,02 17,32 21,68
Hannes Skoog 15,20 x x 18,09 18,94 13,82
Adam Bengtsson x 28,80 27,35 26,97 x 31,54
Markus Menander 28,64 30,05 x x x 31,12
Linus Bertilsson 33,30 30,64 31,99 x 26,62 30,45

P 11 60 m Final 
    Vind: -0,6  
1Philip Ryding2001IF Kville8,96
2Love Hansson2001Lerum Friidrott9,00
3Emil Krenauer2001Mölndals AIK9,30
4Benjamin Nygren2001Sävedalens AIK9,48
 Linus Pihl2003Lerum Friidrott10,68UT

P 11 600 m Final 
       
1Elias Brink2001IF Kville1,49,67
2Benjamin Nygren2001Sävedalens AIK1,52,57
3Philip Ryding2001IF Kville2,06,08
4Linus Pihl2003Lerum Friidrott2,22,28

P 11 Höjd Final19/8  14:30
       
1Benjamin Nygren2001Sävedalens AIK1,37
2Emil Krenauer2001Mölndals AIK1,29
3Philip Ryding2001IF Kville1,29

P 11 Höjd Final  1,03 1,10 1,16 1,21 1,25 1,29 1,33 1,37 1,40
Benjamin Nygren - - o o o o xxo o xxx
Philip Ryding - - o o o xxo xxx
Emil Krenauer o o o o xxo o xxx

P 11 Längd Final 
       
1Benjamin Nygren2001Sävedalens AIK4,47+0,7
2Philip Ryding2001IF Kville4,15-0,6
3Elias Brink2001IF Kville4,10+0,4
4Emil Krenauer2001Mölndals AIK3,97+0,2
5Linus Pihl2003Lerum Friidrott2,89+0,2

P 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Benjamin Nygren X -0,1 4,42 +0,5 4,47 +0,7 X +0,5 4,34 +0,1 X +0,6
Elias Brink 4,10 +0,4 3,91 +1,0 3,91 +0,6 3,92 +0,4 3,78 +0,7 3,83 +0,9
Philip Ryding 4,06 +0,3 3,92 +0,6 3,26 +0,1 4,01 -1,6 3,93 -0,7 4,15 -0,6
Emil Krenauer 3,91 +1,1 3,84 +0,6 3,97 +0,2 3,85 +1,2 X -0,4 3,53 -0,6
Linus Pihl 2,72 +0,8 2,74 +1,5 2,89 +0,2 2,57 +0,2 X +0,5 2,52 +0,3

P 11 Kula Final 
       
1Benjamin Nygren2001Sävedalens AIK9,41
2Elias Brink2001IF Kville7,20
3Philip Ryding2001IF Kville6,92
4Linus Pihl2003Lerum Friidrott5,59

P 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Benjamin Nygren 9,41 9,34 8,38 x x 9,04
Elias Brink 6,70 6,23 6,79 6,47 7,11 7,20
Philip Ryding 6,64 6,40 6,42 6,19 6,92 6,62
Linus Pihl 4,30 5,59 5,35 5,41 4,77 5,45

P 11 Boll Final19/8  14:10
       
1Benjamin Nygren2001Sävedalens AIK40,05
2Philip Ryding2001IF Kville22,61
3Linus Pihl2003Lerum Friidrott20,80

P 11 Boll Final  1 2 3 4 5 6
Benjamin Nygren 40,05 39,74 - - 35,66 37,21
Philip Ryding 22,32 22,61 20,12 20,15 22,37 21,21
Linus Pihl 20,80 15,19 19,88 12,49 x 17,83

KS 150 m Final 
       
1Malin Roth1995Kongahälla AIK Friidrott19,15
2Linnea Ivarsson1994Lerum Friidrott20,06
3Anna Rydin1993Ullevi FK20,51
4Elin Axberg1995Kongahälla AIK Friidrott21,08

KS 1 000 m Final 
       
1Alice Andersson1990Mölndals AIK3,30.60

KS Stav Final 
       
1Fanny Berglund1988GKIK -Friidrott4,01
2Sara Eriksson1991Ullevi FK3,81
 Anna Borg1989GKIK -Friidrottdns

KS Stav Final  3,61 3,71 3,81 3,91 4,01 4,15
Sara Eriksson xo o xo - xxx
Fanny Berglund - - - - xxo xxx

KS Tresteg Final 
       
1Sofie Hallman1992Ullevi FK10,95-0,6
2Moa Karlin Josefsson1994Ullevi FK10,36+0,8

KS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Sofie Hallman 10,95 -0,6 x +0,0 x -0,2 x +0,2 x -0,1 x +0,7
Moa Karlin Josefsson x +0,7 10,36 +0,8 10,21 +0,8 10,20 +0,1 x +0,8 x +1,6

KS Diskus Final19/8  12:50
       
1Elinor Fossander1988Ullevi FK48,38

KS Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Elinor Fossander 45,98 45,65 42,63 48,38 44,86 x

F 17 100 m Final 
    Vind: -0,1  
1Malin Roth1995Kongahälla AIK Friidrott12,89
2Linnea Ahlstedt1996Lerum Friidrott13,88
3Erica Dahl1996Mölndals AIK14,59

F 17 200 m Final19/8  14:10
       
1Malin Roth1995Kongahälla AIK Friidrott26,70
2Linnea Ahlstedt1996Lerum Friidrott28,33

F 17 800 m Final 
       
1Johanna Andersson1996Mölndals AIK2,30,61
2Kristina Sundström1995Sävedalens AIK2,35,05

F 17 100 mh Final 
    Vind: +0,3  
1Hanna Bengtsson1996Sävedalens AIK15,93

F 17 300 mh Final19/8  12:50
       
 Hanna Bengtsson1996Sävedalens AIK0,00DNF

F 17 Höjd Final 
       
1Ellen Ekholm1996Ullevi FK1,60
2Emma Wernung1996Sävedalens AIK1,44

F 17 Höjd Final  1,35 1,40 1,44 1,48 1,52 1,55 1,60 1,64
Ellen Ekholm - - xo o o xo xxo xxx
Emma Wernung xo xo o xx-

F 17 Längd Final 
       
1Linnea Ahlstedt1996Lerum Friidrott5,18+0,5
2Elin Axberg1995Kongahälla AIK Friidrott4,85+1,3
3Fanny Stewenhag1995Alingsås IF - Friidrott4,56-0,1
4Hanna Bengtsson1996Sävedalens AIK3,43+0,2

F 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Linnea Ahlstedt x 5,10 -0,2 5,05 +0,4 4,30 +1,6 5,18 +0,5 5,13 +0,0
Elin Axberg x 4,71 -0,6 4,50 +1,9 x 4,64 +0,8 4,85 +1,3
Hanna Bengtsson x 3,43 +0,2 x x x x
Fanny Stewenhag 4,39 -0,1 4,56 -0,1 4,31 -0,5 4,17 -0,7 4,37 +1,1 4,35 +1,1

F 17 Tresteg Final19/8  14:20
       
1Hanna Bengtsson1996Sävedalens AIK10,86+1,0

F 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Hanna Bengtsson 10,76 +1,2 9,88 +1,5 x +0,0 9,29 -0,2 x +1,3 10,86 +1,0

F 17 Kula Final 
       
1Malin Sandberg1995Alingsås IF - Friidrott9,15

F 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Malin Sandberg 9,07 9,13 x x 9,15 x

F 17 Diskus Final 
       
1Linn Bergstrand-Hessler1996Ullevi FK36,56
2Jessika Lowe1996IFK Helsingborg36,39
3Emma Wernung1996Sävedalens AIK27,81

F 17 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Emma Wernung x x x 27,32 27,81 x
Linn Bergstrand-Hessler 36,56 35,26 x x 36,10 x
Jessika Lowe x 34,47 x x x 36,39

F 17 Slägga Final 
       
1Jessika Lowe1996IFK Helsingborg42,69
2Linn Bergstrand-Hessler1996Ullevi FK35,53

F 17 Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Linn Bergstrand-Hessler 32,23 x 34,00 33,31 35,53 x
Jessika Lowe x x x 38,90 40,06 42,69

F 17 Spjut Final19/8  14:10
       
1Emma Harrysson1997Brattås CK Friidrott30,69

F 17 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Emma Harrysson 30,22 29,21 29,38 30,33 30,69 29,56

F 15 100 m Final18/8  10:40
    Vind: -0,5  
1Filippa Öljemark1997Mölndals AIK13,70
2Fanny Sandberg1997Mölndals AIK13,96
3Dagny Olofsson Hoffmann1997Lerum Friidrott14,00
4Ida Augustsson1997Mölndals AIK14,49
5Moa Augustsson1997Mölndals AIK14,53
6Cecilia Wolmesjö1997Mölndals AIK14,75

F 15 300 m Final 
       
1Rebecka Sellberg1997Mölndals AIK42,87
2Dellie Carlsson1997Mölndals AIK43,80
3Julia Törnblad1997Mölndals AIK44,76
4Isabelle Melin1998IF Kville46,69
5Saga Backteman1998Lerum Friidrott48,27

F 15 800 m Final19/8  14:10
       
1Saga Backteman1998Lerum Friidrott2,40,38

F 15 80 mh Final 
    Vind: +0,6  
1Dagny Olofsson Hoffmann1997Lerum Friidrott12,93

F 15 300 mh Final19/8  12:50
       
1Dellie Carlsson1997Mölndals AIK47,47

F 15 Stav Final 
       
1Ellinor Eriksson1997Lerum Friidrott2,32

F 15 Stav Final  2,22 2,32 2,42
Ellinor Eriksson xo xo xxx

F 15 Längd Final 
       
1Dagny Olofsson Hoffmann1997Lerum Friidrott4,88-0,14,87
2Alva Gustafsson1997Ullevi FK4,88+0,74,79

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alva Gustafsson X 4,17 +1,2 2,49 +1,4 4,88 +0,7 4,79 +1,5 4,75 +0,8
Dagny Olofsson Hoffmann 4,65 +0,2 X 4,87 +0,3 4,88 -0,1 X 4,86 +1,9

F 15 Tresteg Final 
       
1Isabelle Melin1998IF Kville9,55+0,0

F 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Isabelle Melin 8,95 +0,4 x -0,2 9,22 +0,4 8,90 -0,5 9,20 +0,1 9,55 +0,0

F 15 Kula Final 
       
1Elin Johansson1997Kongahälla AIK Friidrott8,96

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Elin Johansson 8,96 8,82 8,88 X 8,64 8,81

F 15 Spjut Final19/8  14:10
       
1Emma Harrysson1997Brattås CK Friidrott39,03
2Elin Johansson1997Kongahälla AIK Friidrott29,38

F 15 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Elin Johansson 29,38 28,61 26,92 x 27,55 x
Emma Harrysson 37,56 39,03 34,00 37,55 36,40 34,13

F 13 80 m Final 

Heat 1
    Vind: +0,2  
1Moa Rylander1999Mölndals AIK11,38
2Elin Fredriksson2000IF Kville11,56
3Sandra Lindholm1999Lerum Friidrott11,90
4Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK12,31
5Elin Eriksson2000IF Kville12,49
6Alexandra Schill2000Mölndals AIK12,67

Heat 2
    Vind: +0,2  
1Ellinor Kleiven1999Sävedalens AIK11,27
2Lizzie Hager1999Lerum Friidrott11,31
3Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK11,48
4Maria Runneberger1999Sävedalens AIK11,78
5Nora Bankel2000Lerum Friidrott12,19
5Amanda Karlsson1999Lerum Friidrott12,19

Heat 3
       
1Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott11,18
2Frida Johansson1999Mölndals AIK11,42
3Johanna Andersson1999Lerum Friidrott11,48
4Linnea Wijk2000Lerum Friidrott11,72
5Linnea Åberg1999Lerum Friidrott12,40
6Sara Dahlén2000Lerum Friidrott12,46

F 13 80 m Final - Sammanställning
       
1Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott11,18
2Ellinor Kleiven1999Sävedalens AIK11,27
3Lizzie Hager1999Lerum Friidrott11,31
4Moa Rylander1999Mölndals AIK11,38
5Frida Johansson1999Mölndals AIK11,42
6Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK11,48
7Johanna Andersson1999Lerum Friidrott11,48
8Elin Fredriksson2000IF Kville11,56
9Linnea Wijk2000Lerum Friidrott11,72
10Maria Runneberger1999Sävedalens AIK11,78
11Sandra Lindholm1999Lerum Friidrott11,90
12Amanda Karlsson1999Lerum Friidrott12,19
13Nora Bankel2000Lerum Friidrott12,19
14Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK12,31
15Linnea Åberg1999Lerum Friidrott12,40
16Sara Dahlén2000Lerum Friidrott12,46
17Elin Eriksson2000IF Kville12,49
18Alexandra Schill2000Mölndals AIK12,67

F 13 200 m Final 

Heat 1
    Vind: +0,3  
1Ellinor Kleiven1999Sävedalens AIK28,54
2Maria Runneberger1999Sävedalens AIK30,04
3Johanna Sköldborg2000IF Kville31,58
4Sara Dahlén2000Lerum Friidrott31,69
5Sandra Lindholm1999Lerum Friidrott32,47

Heat 2
    Vind: +0,9  
1Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott28,52
2Moa Rylander1999Mölndals AIK29,58
3Martina Winberg1999Mölndals AIK30,12
4Elin Fredriksson2000IF Kville30,38
5Elin Eriksson2000IF Kville32,66

Heat 3
    Vind: +1,7  
1Frida Johansson1999Mölndals AIK29,13
2Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK29,44
3Linnea Wijk2000Lerum Friidrott29,52
4Elin Thorsson2000IF Kville30,52

F 13 200 m Final - Sammanställning
       
1Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott28,52
2Ellinor Kleiven1999Sävedalens AIK28,54
3Frida Johansson1999Mölndals AIK29,13
4Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK29,44
5Linnea Wijk2000Lerum Friidrott29,52
6Moa Rylander1999Mölndals AIK29,58
7Maria Runneberger1999Sävedalens AIK30,04
8Martina Winberg1999Mölndals AIK30,12
9Elin Fredriksson2000IF Kville30,38
10Elin Thorsson2000IF Kville30,52
11Johanna Sköldborg2000IF Kville31,58
12Sara Dahlén2000Lerum Friidrott31,69
13Sandra Lindholm1999Lerum Friidrott32,47
14Elin Eriksson2000IF Kville32,66

F 13 600 m Final 
       
1Julia Nielsen2001Sävedalens AIK1,50,48
2Beatrice Brink1999IF Kville1,51,20
3Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK1,53,86
4Sara Dahlén2000Lerum Friidrott1,58,10
5Luana Klaric Lund1999GKIK -Friidrott2,04,42
6Sofie Eriksson2000Sävedalens AIK2,12,06

F 13 60 mh Final19/8  10:40

Heat 1
    Vind: +0,4  
1Elin Fredriksson2000IF Kville11,43
2Mathilda Fogelberg1999Örgryte IS Friidrott12,06
3Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK12,26
4Elin Eriksson2000IF Kville13,57
5Nathalie Lemark2000IF Kville14,42

Heat 2
    Vind: +0,1  
1Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott10,61
2Madeleine Winberg2000Mölndals AIK11,02
3Alexandra Schill2000Mölndals AIK11,68
4Ebba Molinder2000Mölndals AIK11,95
5Emma Magnusson1999Mölndals AIK12,05

Heat 3
    Vind: +0,3  
1Martina Börjesson2000Lerum Friidrott10,27
2Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK11,28
3Maria Runneberger1999Sävedalens AIK11,57
4Nora Bankel2000Lerum Friidrott12,06

F 13 60 mh Final - Sammanställning
       
1Martina Börjesson2000Lerum Friidrott10,27
2Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott10,61
3Madeleine Winberg2000Mölndals AIK11,02
4Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK11,28
5Elin Fredriksson2000IF Kville11,43
6Maria Runneberger1999Sävedalens AIK11,57
7Alexandra Schill2000Mölndals AIK11,68
8Ebba Molinder2000Mölndals AIK11,95
9Emma Magnusson1999Mölndals AIK12,05
10Mathilda Fogelberg1999Örgryte IS Friidrott12,06
11Nora Bankel2000Lerum Friidrott12,06
12Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK12,26
13Elin Eriksson2000IF Kville13,57
14Nathalie Lemark2000IF Kville14,42

F 13 200 mh Final19/8  12:10

Heat 1
    Vind: +0,1  
1Lizzie Hager1999Lerum Friidrott32,48
2Mathilda Fogelberg1999Örgryte IS Friidrott34,70
3Nora Bankel2000Lerum Friidrott35,13
4Ebba Molinder2000Mölndals AIK36,38
5Alexandra Schill2000Mölndals AIK37,74
 Elin Eriksson2000IF KvilleDNF

Heat 2
    Vind: +0,7  
1Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott32,14
2Emma Magnusson1999Mölndals AIK32,85
3Martina Winberg1999Mölndals AIK33,47
4Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK35,06
5Sandra Lindholm1999Lerum Friidrott35,44
6Linnea Åberg1999Lerum Friidrott36,52

F 13 200 mh Final - Sammanställning
       
1Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott32,14
2Lizzie Hager1999Lerum Friidrott32,48
3Emma Magnusson1999Mölndals AIK32,85
4Martina Winberg1999Mölndals AIK33,47
5Mathilda Fogelberg1999Örgryte IS Friidrott34,70
6Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK35,06
7Nora Bankel2000Lerum Friidrott35,13
8Sandra Lindholm1999Lerum Friidrott35,44
9Ebba Molinder2000Mölndals AIK36,38
10Linnea Åberg1999Lerum Friidrott36,52
11Alexandra Schill2000Mölndals AIK37,74
 Elin Eriksson2000IF KvilleDNF

F 13 Höjd Final19/8  14:30
       
1Martina Börjesson2000Lerum Friidrott1,43
2Madeleine Winberg2000Mölndals AIK1,40
3Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK1,33
3Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK1,33
3Emma Magnusson1999Mölndals AIK1,33
6Maria Runneberger1999Sävedalens AIK1,33
7Elin Fredriksson2000IF Kville1,29
8Amanda Karlsson1999Lerum Friidrott1,29
9Johanna Sköldborg2000IF Kville1,29
10Linnea Åberg1999Lerum Friidrott1,29
11Elsa Wemmert2000IF Kville1,21
12Ebba Molinder2000Mölndals AIK1,16
13Nathalie Lemark2000IF Kville1,10

F 13 Höjd Final  1,03 1,10 1,16 1,21 1,25 1,29 1,33 1,37 1,40 1,43 1,47
Maria Runneberger - - - - - xo o xxx
Martina Börjesson - - - - - o o o o xo xxx
Linnea Åberg o xo o xo o xxo xxx
Tilda Oldberg - - - - o o o xxx
Astrid Woxenius - - - - o o o xxx
Johanna Sköldborg - o o o o xxo xxx
Nathalie Lemark o o xxx
Elin Fredriksson - o o o xo o xxx
Ebba Molinder - o xxo xxx
Emma Magnusson - - - o o o o xxx
Madeleine Winberg - o o o o o o o o xxx
Elsa Wemmert - o xo xo xxx
Amanda Karlsson - - - o o xo xxx

F 13 Stav Final 
       
1Matilda Ekenberg2000Sävedalens AIK2,12
2Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK1,92
3Nathalie Lemark2000IF Kville1,72

F 13 Stav Final  1,52 1,62 1,72 1,82 1,92 2,02 2,12 2,22
Matilda Ekenberg --- o o o xo o o xxx
Nathalie Lemark o o o xxx
Sara Gunnarsson o o o xo xxo xxx

F 13 Längd Final 
       
1Madeleine Winberg2000Mölndals AIK4,78+1,5
2Lizzie Hager1999Lerum Friidrott4,76+1,9
3Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK4,66+0,5
4Elin Fredriksson2000IF Kville4,59+1,2
5Frida Johansson1999Mölndals AIK4,56+2,14,50 +0,9
6Johanna Andersson1999Lerum Friidrott4,47+0,1
7Johanna Sköldborg2000IF Kville4,40+2,14,25 +0,5
8Maria Runneberger1999Sävedalens AIK4,32+1,4
9Amanda Karlsson1999Lerum Friidrott4,23+0,9
10Alexandra Schill2000Mölndals AIK4,16+2,44,01 +1,7
11Nora Bankel2000Lerum Friidrott4,13+2,14,06 +0,1
12Martina Börjesson2000Lerum Friidrott4,12+1,1
13Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK4,11+0,7
14Elsa Wemmert2000IF Kville4,02+1,2
15Ebba Molinder2000Mölndals AIK4,01+1,3
16Linnea Åberg1999Lerum Friidrott3,94+0,4
17Louise Fardvik1999Mölndals AIK3,64+0,8
18Elin Eriksson2000IF Kville3,61+0,8
19Linnea Andersson2000Mölndals AIK3,35+1,1
20Nathalie Lemark2000IF Kville3,28+1,0

F 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Maria Runneberger 4,20 -0,4 4,32 +1,4 4,17 +0,0 4,20 +0,4 - -
Martina Börjesson 4,12 +1,1 3,89 +0,8 x
Lizzie Hager 4,66 +2,1 4,76 +1,9 4,72 +0,4 4,55 +0,0 4,64 +0,4 4,64 +3,2
Nora Bankel 3,88 +1,6 4,13 +2,1 4,06 +0,1
Johanna Andersson 4,39 +1,0 4,43 +1,6 4,35 +1,8 4,13 +1,7 4,47 +0,1 x
Linnea Åberg 3,68 +1,1 3,94 +0,4 2,57 +1,3
Tilda Oldberg 4,64 +0,9 4,66 +0,5 4,50 +1,7 4,50 +0,0 4,62 +1,1
Astrid Woxenius - 4,11 +0,7 4,09 +1,3
Johanna Sköldborg 4,24 +1,0 4,40 +2,1 4,25 +0,5 4,14 +2,1 4,16 +0,7 4,01 -0,5
Nathalie Lemark 3,23 +1,7 3,28 +1,0 3,14 +0,5
Elin Fredriksson 4,59 +1,2 4,51 +1,1 3,93 +1,4 4,25 +0,4 4,43 -0,8 4,40 +0,1
Ebba Molinder 3,91 +0,2 4,01 +1,3 3,93 +2,3
Alexandra Schill 3,99 +0,4 4,16 +2,4 4,01 +1,7
Madeleine Winberg 4,69 +1,2 4,73 +0,0 4,57 +0,8 4,55 +0,8 4,71 +0,9 4,78 +1,5
Elsa Wemmert 4,02 +1,2 3,96 +0,4 3,74 +0,8
Amanda Karlsson 4,17 +1,5 4,12 +1,4 4,23 +0,9
Elin Eriksson 3,61 +0,8 3,47 +1,1 3,48 +1,6
Linnea Andersson 3,35 +1,1 3,23 +0,4 3,32 +0,2
Louise Fardvik 3,64 +0,8 3,24 +0,2 3,22 +1,1
Frida Johansson 4,32 -0,3 4,50 +1,9 4,56 +2,1 4,34 +2,0 4,50 +0,9 4,44 +0,2

F 13 Tresteg Final 
       
1Lizzie Hager1999Lerum Friidrott10,55-0,3
2Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK10,21-0,5
3Martina Börjesson2000Lerum Friidrott9,73-0,1
4Elin Fredriksson2000IF Kville9,56+0,2
5Maria Runneberger1999Sävedalens AIK9,52+0,7
6Julia Björkman2000IF Kville9,25-0,1
7Johanna Sköldborg2000IF Kville9,08-0,2
8Elin Thorsson2000IF Kville8,99+0,1
9Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK8,82-0,3
10Alexandra Schill2000Mölndals AIK8,60+0,3
11Nathalie Lemark2000IF Kville7,18+0,6

F 13 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Maria Runneberger 9,42 +0,3 9,52 +0,7 9,30 -0,9 9,49 +0,7 9,38 +0,5 9,37 +0,1
Martina Börjesson 9,73 +0,7 9,55 +0,7 9,35 +0,0 9,60 +0,5 9,73 -0,1 9,72 -0,1
Lizzie Hager x +1,4 10,55 -0,3 10,28 -0,5 10,29 +0,1 x +0,2 10,34 -0,9
Tilda Oldberg 9,94 -0,3 10,21 -0,5 10,11 -0,4 10,18 +0,1 9,88 +0,1 -
Astrid Woxenius 8,79 -0,3 8,81 -0,2 8,82 -0,3
Johanna Sköldborg 9,08 -0,2 9,05 -0,1 7,33 -0,2 8,56 +0,7 8,89 -0,4 9,05 +0,0
Nathalie Lemark 7,18 +0,6 7,01 -0,4 x +0,3
Elin Thorsson 8,91 +0,6 8,99 +0,1 8,81 +0,3 8,74 +0,8 8,93 +0,1 8,82 +0,3
Elin Fredriksson 9,56 +0,2 9,46 +0,7 x -0,1 x -0,2 9,52 +0,1 8,99 +0,9
Alexandra Schill 8,60 +0,3 x -0,1 8,20 +0,2
Julia Björkman 9,25 -0,1 9,08 +0,4 9,03 +0,2 8,87 -0,4 8,78 -0,3 8,92 +0,4

F 13 Kula Final 
       
1Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK10,88
2Johanna Sköldborg2000IF Kville10,67
3Nora Bankel2000Lerum Friidrott9,76
4Maria Runneberger1999Sävedalens AIK9,64
5Johanna Andersson1999Lerum Friidrott9,55
6Luana Klaric Lund1999GKIK -Friidrott8,95
7Siri Runge2000IF Kville7,74
8Amanda Karlsson1999Lerum Friidrott7,72
9Matilda Ekenberg2000Sävedalens AIK7,69
10Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK7,11
11Nathalie Lemark2000IF Kville5,15

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Maria Runneberger 9,00 9,30 9,48 8,85 9,64 9,27
Matilda Ekenberg 7,49 6,86 7,41 7,69 7,00 x
Nora Bankel 8,75 9,76 9,01 8,76 8,59 9,22
Johanna Andersson 8,77 8,17 8,37 8,49 8,96 9,55
Tilda Oldberg 10,88 10,23 10,60 9,97 9,82 x
Astrid Woxenius 6,58 7,11 6,96
Luana Klaric Lund 7,20 7,07 8,95
Johanna Sköldborg 10,50 10,10 9,70 9,97 10,26 10,67
Nathalie Lemark 4,91 5,11 5,15
Siri Runge 7,62 7,20 7,70 7,07 7,44 7,74
Amanda Karlsson 6,99 7,42 ยด7,29 7,39 7,46 7,72

F 13 Diskus Final19/8  12:50
       
1Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK22,04
2Johanna Andersson1999Lerum Friidrott19,23
3Julia Björkman2000IF Kville17,89
4Sandra Lindholm1999Lerum Friidrott17,82
5Matilda Ekenberg2000Sävedalens AIK15,39
6Elin Eriksson2000IF Kville14,99
7Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK13,18

F 13 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Matilda Ekenberg 11,29 9,92 15,39 14,65 12,61 11,85
Johanna Andersson 19,23 18,70 16,12 - - -
Tilda Oldberg 22,04 21,46 x x x -
Sandra Lindholm 15,12 12,35 x 14,15 17,82 16,11
Elin Eriksson x 14,99 x - 13,29 13,74
Julia Björkman x x x 17,89 16,08 x
Astrid Woxenius 13,18 x 10,77 11,82 - -

F 13 Spjut Final 
       
1Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK32,47
2Martina Börjesson2000Lerum Friidrott31,54
3Luana Klaric Lund1999GKIK -Friidrott26,58
4Elin Fredriksson2000IF Kville23,60
5Amanda Karlsson1999Lerum Friidrott20,51
6Elin Eriksson2000IF Kville19,97
7Matilda Ekenberg2000Sävedalens AIK18,13
8Johanna Andersson1999Lerum Friidrott15,32
9Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK11,32

F 13 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Matilda Ekenberg 14,11 17,80 18,13 17,02 16,85 15,80
Martina Börjesson 26,65 30,30 28,85 30,23 31,54 30,27
Johanna Andersson 13,94 x 15,32 x x 15,15
Tilda Oldberg 28,12 27,93 32,47 31,72 31,76 28,63
Luana Klaric Lund 24,36 26,27 24,63 24,00 26,58 23,63
Elin Eriksson 19,97 x 15,82 18,90 17,55 10,46
Elin Fredriksson 21,00 22,55 17,99 22,62 23,60 x
Amanda Karlsson 17,11 16,03 18,66 x x 20,51
Astrid Woxenius 9,40 9,63 8,92 9,78 11,32 10,42

F 11 60 m Final 

Heat 1
    Vind: +0,6  
1Cornelia Lindberg2001Lerum Friidrott9,47
2Ebba Hager2001Lerum Friidrott9,75
3Sofia Overgaard2001IF Kville9,77
4Melina Karlsson2001Lerum Friidrott9,87
5Ronja Bökmark2001Lerum Friidrott9,91

Heat 2
       
1Sofie Cedergrund2001GKIK -Friidrott9,51
2Ebba Follin2001Mölndals AIK9,84
3Isabella Willén2001Mölndals AIK9,93
4Linnea Pihl2001Lerum Friidrott10,48

F 11 60 m Final - Sammanställning
       
1Cornelia Lindberg2001Lerum Friidrott9,47
2Sofie Cedergrund2001GKIK -Friidrott9,51
3Ebba Hager2001Lerum Friidrott9,75
4Sofia Overgaard2001IF Kville9,77
5Ebba Follin2001Mölndals AIK9,84
6Melina Karlsson2001Lerum Friidrott9,87
7Ronja Bökmark2001Lerum Friidrott9,91
8Isabella Willén2001Mölndals AIK9,93
9Linnea Pihl2001Lerum Friidrott10,48

F 11 600 m Final19/8  14:50
       
1Julia Nielsen2001Sävedalens AIK1,49,24
2Alexandra Gullberg2001Sävedalens AIK1,56,41
3Linnea Pihl2001Lerum Friidrott2,08,81
4Ebba Follin2001Mölndals AIK2,10,66
5Sofie Cedergrund2001GKIK -Friidrott2,12,72
6Nellie Nygren2003Sävedalens AIK2,15,42

F 11 Höjd Final 
       
1Sofia Overgaard2001IF Kville1,29
2Alexandra Gullberg2001Sävedalens AIK1,26
3Karolina Ilic2001IF Kville1,20
4Melina Karlsson2001Lerum Friidrott1,20
5Julia Nielsen2001Sävedalens AIK1,16
6Ebba Hager2001Lerum Friidrott1,12
6Ebba Follin2001Mölndals AIK1,12
8Cornelia Lindberg2001Lerum Friidrott1,08

F 11 Höjd Final  0,94 0,99 1,04 1,08 1,12 1,16 1,20 1,23 1,26 1,29 1,32
Julia Nielsen - o o o o xxo x-- x
Karolina Ilic - o o o o xo o xxx
Sofia Overgaard - - o o o o o xo o xo xxx
Ebba Hager - o o o xo xxx
Cornelia Lindberg o o xo xo xxx
Melina Karlsson - - - - o o xo xxx
Ebba Follin - o o o xo xxx
Alexandra Gullberg - o o o o o o o o xxx

F 11 Längd Final 
       
1Melina Karlsson2001Lerum Friidrott3,86+0,4
2Cornelia Lindberg2001Lerum Friidrott3,84+1,7
3Julia Nielsen2001Sävedalens AIK3,76+2,5
4Sofie Cedergrund2001GKIK -Friidrott3,75+1,0
5Ebba Hager2001Lerum Friidrott3,66+1,4
6Alexandra Gullberg2001Sävedalens AIK3,59+0,5
7Isabella Willén2001Mölndals AIK3,58-0,3
8Ronja Bökmark2001Lerum Friidrott3,51+0,4
9Ebba Follin2001Mölndals AIK3,21+1,8
10Linnea Pihl2001Lerum Friidrott3,19+0,9
11Nellie Nygren2003Sävedalens AIK2,89+0,4

F 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Julia Nielsen 3,53 +0,7 3,72 +1,1 3,50 +1,2 3,61 -0,7 3,76 +2,5 3,63 +0,7
Nellie Nygren 2,89 +0,4 x +1,7 2,70 +0,3
Ebba Hager 3,53 -0,2 3,62 +0,3 3,50 +0,5 3,65 +0,0 3,64 +0,1 3,66 +1,4
Cornelia Lindberg 3,77 +0,7 3,45 +1,1 3,58 +1,0 3,65 +1,2 3,84 +1,7 3,79 +0,8
Ronja Bökmark 3,34 +1,3 3,51 +0,4 3,41 +0,8 3,32 +0,7 x +2,1 3,38 +0,3
Melina Karlsson x +1,7 3,47 +0,5 3,78 +1,2 3,86 +0,4 3,81 +2,9 3,82 +0,4
Linnea Pihl 3,19 +0,9 x +2,0 3,00 +1,2
Isabella Willén 3,53 +0,9 3,58 -0,3 3,48 +1,0 3,38 +1,3 3,46 +0,9 x -0,2
Sofie Cedergrund 3,73 +1,4 3,53 +0,0 3,50 +0,1 3,42 +0,2 3,45 +1,4 3,75 +1,0
Ebba Follin 3,21 +1,8 3,13 +1,7 3,11 +1,5
Alexandra Gullberg 3,43 +0,1 3,47 +0,8 3,59 +0,5 3,35 +0,7 x +2,3 x +1,2

F 11 Kula Final 
       
1Sara Lemming-Swerin2001Lerum Friidrott7,67
2Isabella Willén2001Mölndals AIK6,78
3Ebba Hager2001Lerum Friidrott6,66
4Ronja Bökmark2001Lerum Friidrott6,65
5Melina Karlsson2001Lerum Friidrott6,44
6Cornelia Lindberg2001Lerum Friidrott5,84
7Karolina Ilic2001IF Kville5,55
8Linnea Pihl2001Lerum Friidrott5,21
9Nellie Nygren2003Sävedalens AIK4,46

F 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Nellie Nygren 4,46 4,23 4,30 3,71 4,16 3,72
Karolina Ilic 5,55 5,53 5,41 5,30 5,17 5,38
Ebba Hager 6,37 6,66 5,70 6,03 6,15 6,41
Cornelia Lindberg 5,14 5,37 5,81 5,64 5,62 5,84
Ronja Bökmark 6,26 6,65 6,62 5,77 6,52 5,81
Melina Karlsson 5,40 6,44 6,41 X 5,05 X
Linnea Pihl 4,94 4,86 5,21 5,03 4,88 5,06
Isabella Willén 6,59 6,71 6,42 6,56 6,78 6,44
Sara Lemming-Swerin 7,06 X 7,11 7,47 7,67 7,26

F 11 Boll Final 
       
1Sofia Overgaard2001IF Kville23,14
2Ronja Bökmark2001Lerum Friidrott22,61
3Julia Nielsen2001Sävedalens AIK20,77
4Karolina Ilic2001IF Kville20,55
5Linnea Pihl2001Lerum Friidrott19,67
6Wilma Nielsen2001Sävedalens AIK17,80

F 11 Boll Final  1 2 3 4 5 6
Julia Nielsen 20,77 19,26 x 18,37 18,48 17,61
Wilma Nielsen 17,80 x 16,16 17,35 x 14,05
Karolina Ilic 19,09 19,32 19,61 18,54 20,55 19,09
Sofia Overgaard 23,13 21,89 19,80 21,22 21,98 23,14
Ronja Bökmark x 18,75 20,13 21,19 16,56 22,61
Linnea Pihl 14,12 15,04 14,31 14,83 14,00 19,67


© Arena 2.0, RunPro Systems