Resultat Stonehill Games

Arrangör: Lerum Friidrott
Datum: 1 sep 2013
Plats: Stonehill IP
Ort: Stenkullen
Tävlingsledare: Ulf Petersson
Väder: ostadigt, växlande sol/vind/regn ca 15g

Listan skapad: 2013-09-03 18:45:33


MS 100 m Final 
    Vind: +1,9  
1Patrik Bergström1983Sävedalens AIK11,41
2Michael Skalenius1990IF Kville11,63

MS 150 m Final 

Heat 1
    Vind: +1,7  
1Alexander Lesser1993Ullevi Friidrott16,54
2Josef Åberg1991Hälle IF17,29
3Sebastian Eliasson1995Lerum Friidrott17,38
4Erik Gedda1995Mölndals AIK17,64
5Linus Ahnbo1993Mölndals AIK18,11

Heat 2
    Vind: +2,1  
1Eddy Meyerdierks1995Ullevi Friidrott16,89
2Victor Fingal1996Ullevi Friidrott17,15
3Erik Hagström1973IF Kville18,78
 Isak Kristensen2000Ullevi Friidrottdns

MS 150 m Final - Sammanställning
       
1Alexander Lesser1993Ullevi Friidrott16,54
2Eddy Meyerdierks1995Ullevi Friidrott16,89
3Victor Fingal1996Ullevi Friidrott17,15
4Josef Åberg1991Hälle IF17,29
5Sebastian Eliasson1995Lerum Friidrott17,38
6Erik Gedda1995Mölndals AIK17,64
7Linus Ahnbo1993Mölndals AIK18,11
8Erik Hagström1973IF Kville18,78
 Isak Kristensen2000Ullevi Friidrottdns

MS 300 m Final 
       
1Alexander Lesser1993Ullevi Friidrott35,10
2Benjamin Åberg1995Hälle IF37,01
3Martin Selin1995Ullevi Friidrott37,21
4Daniel Skatt1991Örgtyte IS37,56
5Victor Fingal1996Ullevi Friidrott37,93
6Peter Wigren1980Ullevi Friidrott38,47

MS 800 m Final 
       
1Johan Lindgren1996Mölndals AIK1,57,60
2Joel Zachrisson1994Ullevi Friidrott1,58,53
3Alexander Nilsson1995Mölndals AIK1,58,65
4Christopher Nilsson1994Ullevi Friidrott1,59,13

MS 5 000 m Final 
       
1Erik Framme1973Hälle IF16,13,40
2Johan Pihl1975IFK Göteborg - Friidrott17,18,23
3David Pettersson1991Lerum Friidrott17,52,60
4Mikael Zachrisson1965Lerum Friidrott17,53,43
5Per Karlsson1969IK Jogg18,15,90
6Robert Enegung1971IFK Göteborg - Friidrott18,50,90
7Hilding Nilsson1972Solvikingarna19,10,08
8Björn Elfström1972Lerum Friidrott19,48,01

MS 110 mh Final 
    Vind: +0,4  
1Philip Ngwe1995Mölndals AIK15,85

MS Höjd Final 
       
1Erik Hagström1973IF Kville162
 Muammar Barshim1994Ullevi Friidrottdns

MS Höjd Final  153 158 162 166
Erik Hagström O O O XXX

MS Längd Final 
       
1Elias Martinsson1997Brattås CK6,42+1,9
2Sebastian Eliasson1995Lerum Friidrott5,60+1,5

MS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Elias Martinsson 6,31 +1,6 6,25 +0,8 6,42 +1,9 6,23 +0,1 5,99 +0,3 -
Sebastian Eliasson 5,60 +1,5 5,08 +1,3 5,12 +1,3 5,50 +0,6 5,33 +0,5 5,48 +0,8

MS Tresteg Final 
       
1Erik Olsson1989Örgtyte IS13,84+0,2
2Patrik Söderqvist1959Lerum Friidrott9,050,0
 Martin Selin1995Ullevi Friidrottdns

MS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Patrik Söderqvist 9,05 0,0 9,02 +0,5 X +1,5
Martin Selin
Erik Olsson X 13,84 +0,2 X 11,97 +0,4 13,75 +0,3 X

MS Kula Final 
       
1Max Persson1995Ullevi Friidrott8,92
2Göran Åberg1960Lerum Friidrott8,42
3Rolf Andersson1987Herrljunga SK6,51
 Philip Åman1977IF Kvilledns

MS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Rolf Andersson 6,33 6,46 6,51 6,41 6,30 -
Philip Åman
Göran Åberg 8,25 8,42 8,39 8,33 8,38 -
Max Persson 8,50 8,55 8,58 8,92 8,43 -

MS Slägga Final 
       
1Göran Åberg1960Lerum Friidrott20,07
 Danile Korhonen1976IF Kvilledns

MS Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Danile Korhonen
Göran Åberg 20,07 17,76 16,77 - 18,14 -

M50 Spjut Final 
       
1Patrik Söderqvist1959Lerum Friidrott31,90

M50 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Patrik Söderqvist 31,90 30,19 - 30,02 28,90 30,78

P 17 100 m Final 

Heat 1
    Vind: +1,7  
1Filip Augustsson1997Brattås CK11,72
2Erik Söderberg1996Mölndals AIK12,00
3Jonathan Persgården1996Kongahälla AIK12,07

Heat 2
    Vind: +1,6  
1Theodor Byström1996Lerum Friidrott12,36
2Robert Bancroft1997Lerum Friidrott12,88
3James Bancroft1996Lerum Friidrott14,24

Heat 3
    Vind: +3,9  
1Herman Olvik1996Ullevi Friidrott11,17
2Martin Arvidsson1997Sävedalens AIK11,84
3Robin Noping1996Ullevi Friidrott13,17
4Linnea Häger1997Ullevi Friidrott14,20F17

P 17 100 m Final - Sammanställning
       
1Herman Olvik1996Ullevi Friidrott11,17
2Filip Augustsson1997Brattås CK11,72
3Martin Arvidsson1997Sävedalens AIK11,84
4Erik Söderberg1996Mölndals AIK12,00
5Jonathan Persgården1996Kongahälla AIK12,07
6Theodor Byström1996Lerum Friidrott12,36
7Robert Bancroft1997Lerum Friidrott12,88
8Robin Noping1996Ullevi Friidrott13,17
9Linnea Häger1997Ullevi Friidrott14,20F17
10James Bancroft1996Lerum Friidrott14,24

P 17 800 m Final 
       
1Filip Wadman1997Mölndals AIK2,04,58

P 17 110 mh Final 
    Vind: +0,4  
1Elias Martinsson1997Brattås CK14,93
2Filip Augustsson1997Brattås CK15,72
 Alexander Greger1997Ullevi Friidrottdns

P 17 Höjd Final 
       
1Hamdi Allamine1997Ullevi Friidrott186
2Jonathan Persgården1996Kongahälla AIK170
 Elias Martinsson1997Brattås CKdns
 Filip Augustsson1997Brattås CKdns
 Daniel Bohlin1997Ullevi Friidrottdns
 Herman Olvik1996Ullevi Friidrottdns

P 17 Höjd Final  153 158 162 166 170 174 177 180 183 186 195
Jonathan Persgården O O O O XO XXX
Hamdi Allamine - - - - - - - - - O XXX

P 17 Tresteg Final 
       
1Jonathan Persgården1996Kongahälla AIK13,21+1,5
2Erik Andersson1999Sävedalens AIK10,770,0
3Jonas Röst1999Örgtyte IS10,64+2,49,83 +0,1
4Magnus Pedersen1999IFK Göteborg - Friidrott10,490,0
5Otto Hammarström1999Örgtyte IS9,650,0
 Daniel Bohlin1997Ullevi Friidrottdns
 Joel Mumbongo1999Örgtyte ISdns
 Viggo Hahnsson1999Örgtyte ISdns

P 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Magnus Pedersen 10,21 +0,8 10,20 0,0 9,48 +0,1 10,44 +1,9 10,49 0,0 10,35 0,0
Jonathan Persgården 12,55 0,0 13,18 +1,4 X +0,7 13,21 +1,5 13,08 +1,2 X
Erik Andersson 10,64 0,0 10,36 0,0 10,77 0,0 X X X
Daniel Bohlin
Joel Mumbongo
Jonas Röst X 10,64 +2,4 9,83 +0,1 9,28 +1,3 X X
Otto Hammarström X 9,40 +0,5 X 9,65 0,0 X X
Viggo Hahnsson

P 17 Diskus Final 
       
1Gustav Eriksson1998IF Kville24,95
2Linus Bertilsson1999IFK Göteborg - Friidrott15,33

P 17 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Gustav Eriksson 22,02 20,55 20,99 23,55 22,59 24,95
Linus Bertilsson 15,33 X X X X X

P 17 Spjut Final 
       
1Florian Plathe1996Lerum Friidrott50,05

P 17 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Florian Plathe - - 50,05 47,78 - -

P 15 100 m Final 

Heat 1
    Vind: +0,9  
1Truls Solli-Larsson1999Ullevi Friidrott12,81
2Richard Heikkilä1998Mölndals AIK12,85
3Erik Andersson1999Sävedalens AIK12,95

Heat 2
    Vind: +2,2  
1Isak Adam1998Ullevi Friidrott12,01
2Anton Bengtsson1999Ullevi Friidrott12,63
3Eric Berg1999Ullevi Friidrott13,57

Heat 3
    Vind: +0,7  
1Mauro Karlsfred1998Ullevi Friidrott12,26
2Victor Koch1998Örgtyte IS12,78
3Jonas Röst1999Örgtyte IS12,93

P 15 100 m Final - Sammanställning
       
1Isak Adam1998Ullevi Friidrott12,01
2Mauro Karlsfred1998Ullevi Friidrott12,26
3Anton Bengtsson1999Ullevi Friidrott12,63
4Victor Koch1998Örgtyte IS12,78
5Truls Solli-Larsson1999Ullevi Friidrott12,81
6Richard Heikkilä1998Mölndals AIK12,85
7Jonas Röst1999Örgtyte IS12,93
8Erik Andersson1999Sävedalens AIK12,95
9Eric Berg1999Ullevi Friidrott13,57

P 15 800 m Final 
       
1Suldan Hassan1998Ullevi Friidrott2,05,69
2Emil Magnusson1998Hälle IF2,18,66
3Sebastian Nilsson1998Mölndals AIK2,19,66
4Markus Lundborg1999Ullevi Friidrott2,21,73
5Victor Cider1999Ullevi Friidrott3,05,03
 Anton Bengtsson1999Ullevi Friidrottdns

P 15 100 mh Final 

Heat 1
    Vind: +2,3  
1Gustav Eriksson1998IF Kville15,01
2Samuel Wiik1998IF Rigor15,67
3Rey Yasui1999IF Kville16,43
4Magnus Pedersen1999IFK Göteborg - Friidrott17,26

Heat 2
    Vind: +1,6  
1Olof Wiberg1999Ullevi Friidrott16,35
 Filip Scwartz1998Mölndals AIKdns
 Adam Bengtsson1999Mölndals AIKdns
 Max Asensio1999Ullevi Friidrottdns

Heat 3
    Vind: +1,6  
1Viggo Hahnsson1999Örgtyte IS16,25
 Victor Cider1999Ullevi Friidrottdns
 Max Hejdenberg1998Örgtyte ISdns

P 15 100 mh Final - Sammanställning
       
1Gustav Eriksson1998IF Kville15,01
2Samuel Wiik1998IF Rigor15,67
3Viggo Hahnsson1999Örgtyte IS16,25
4Olof Wiberg1999Ullevi Friidrott16,35
5Rey Yasui1999IF Kville16,43
6Magnus Pedersen1999IFK Göteborg - Friidrott17,26
 Filip Scwartz1998Mölndals AIKdns
 Adam Bengtsson1999Mölndals AIKdns
 Max Asensio1999Ullevi Friidrottdns
 Victor Cider1999Ullevi Friidrottdns
 Max Hejdenberg1998Örgtyte ISdns

P 15 Höjd Final 
       
1Robin Jacobsson1998Ullevi Friidrott180
2Arvidf Ryberg1998Örgtyte IS170
3Richard Heikkilä1998Mölndals AIK166
4Markus Menander1999Bohus IF166
5Markus Lundborg1999Ullevi Friidrott158
6Mattias Söder1999Kongahälla AIK147
7Rey Yasui1999IF Kville147
 Marcus Bredberg1998Mölndals AIKDNS
 Eric Berg1999Ullevi FriidrottDNS
 Joel Mumbongo1999Örgtyte ISDNS
 Otto Hammarström1999Örgtyte ISDNS
 Joel Gyldén2000IF Kville

P 15 Höjd Final  132 140 147 153 158 162 166 170 174 177 180 182
Markus Menander - - O XO O O XO XXX
Rey Yasui O O XXO XXX
Mattias Söder O XO O XXX
Richard Heikkilä - - - O O O O XXX
Markus Lundborg - O --- O XO XXX
Robin Jacobsson - - - - O O --- XO O O XXO XXX
Arvidf Ryberg - - - O O O O XXO XXX

P 15 Stav Final 
       
1Robin Jacobsson1998Ullevi Friidrott351
2Mauro Karlsfred1998Ullevi Friidrott341
3Gustav Bålström1998Ullevi Friidrott286
4Adam Bengtsson1999Mölndals AIK256
 Jacob Olvik1998Ullevi Friidrottx

P 15 Stav Final  241 256 271 286 301 316 331 341 351
Adam Bengtsson O O XXX
Gustav Bålström - - O O XXX
Jacob Olvik XXX
Mauro Karlsfred - - - - XO O XO XXO XXX
Robin Jacobsson - - - - O O XXO XXO O

P 15 Längd Final 
       
1Richard Heikkilä1998Mölndals AIK5,49+2,65,38 +1,8
2Erik Andersson1999Sävedalens AIK5,33+0,5
3Victor Koch1998Örgtyte IS5,29+2,85,19 +1,4
4Samuel Wiik1998IF Rigor5,15+0,1
5Gustav Eriksson1998IF Kville5,12+4,25,02 +0,1
6Jonas Röst1999Örgtyte IS5,10+0,7
7Eric Berg1999Ullevi Friidrott4,77+0,8
8Truls Solli-Larsson1999Ullevi Friidrott4,75+2,54,47 +1,7
9Otto Hammarström1999Örgtyte IS4,68+1,2
10Linus Bertilsson1999IFK Göteborg - Friidrott4,24+2,44,4 +0,3
 Filip Scwartz1998Mölndals AIKdns
 Max Hejdenberg1998Örgtyte ISdns
 Svante Wester1999Örgtyte ISdns
 Viggo Hahnsson1999Örgtyte ISdns

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Gustav Eriksson X -0,4 5,02 +0,1 5,12 +4,2 2,7 +0,5 3,41 +1,7 1,79 +3,8
Samuel Wiik 4,81 +2,7 4,77 -0,4 5,05 +0,9 4,84 +2,4 4,37 +0,2 5,15 +0,1
Linus Bertilsson 4,24 +2,4 4,4 +0,3 1,89 +0,0
Filip Scwartz
Truls Solli-Larsson 4,75 +2,5 4,51 +2,4 4,10 +0,9 x +2,0 3,99 +1,2 4,47 +1,7
Richard Heikkilä 2,82 +2,1 5,12 +1,8 5,38 +1,8 5,29 +0,7 x -0,5 5,49 +2,6
Erik Andersson 5,02 +0,2 5,33 +0,5 4,77 +4,1 4,70 +0,7 4,96 +1,8 4,75 +2,2
Eric Berg 4,77 +0,8 4,50 +2,4 4,45 +1,7 4,49 +1,8 4,00 +1,9 4,39 +0,8
Jonas Röst 4,82 +0,4 5,10 +0,7 x +0,1 2,20 +1,0 4,91 +0,3 3,45 +0,9
Max Hejdenberg
Otto Hammarström 4,46 +0,0 4,68 +1,2 4,54 +0,3
Svante Wester
Victor Koch 4,83 +1,3 5,29 +2,8 4,85 +1,3 5,03 +1,8 5,19 +1,4 5,06 +1,3
Viggo Hahnsson

P 15 Slägga Final 
       
1August Bergstrand1999Ullevi Friidrott37,35
2Isak Adam1998Ullevi Friidrott21,76
 Kristian Hannon1998Ullevi Friidrottdns

P 15 Slägga Final  1 2 3 4 5 6
August Bergstrand - - 36,41 - - 37,35
Isak Adam - - 21,76 X X X

P 15 Spjut Final 
       
1Max Hejdenberg1998Örgtyte IS38,68
2Linus Bertilsson1999IFK Göteborg - Friidrott32,74
3Filip Wenander1998Örgtyte IS31,09
4Olof Wiberg1999Ullevi Friidrott29,69
5Herman Stadig1999Ullevi Friidrott26,55
6Jonas Rajaniemi1998Ullevi Friidrott24,95
7Otto Hammarström1999Örgtyte IS20,97
8Victor Koch1998Örgtyte IS20,44
 Adam Bengtsson1999Mölndals AIKdns
 Gustav Bålström1998Ullevi Friidrottdns
 Robin Jacobsson1998Ullevi Friidrottdns
 Joel Mumbongo1999Örgtyte ISdns
 Viggo Hahnsson1999Örgtyte ISdns

P 15 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Linus Bertilsson 26,91 32,55 30,50 32,74 - 29,56
Adam Bengtsson
Gustav Bålström
Herman Stadig 26,55 21,16 22,69 23,56 22,29 21,91
Jonas Rajaniemi 22,09 23,34 22,38 24,95 - 21,46
Olof Wiberg 29,68 - 29,30 27,76 - 29,69
Robin Jacobsson
Joel Mumbongo
Max Hejdenberg 26,63 38,68 35,33 31,50 34,26 29,19
Otto Hammarström - 18,62 18,15 20,97 20,12 -
Victor Koch - - 20,44 19,41 15,25 17,06
Viggo Hahnsson
Filip Wenander 26,56 31,09 - 23,79 - 25,38

P 13 80 m Final 

Heat 1
    Vind: +1,4  
1Isak Kristensen2000Ullevi Friidrott10,11
2Erik Johansson2001IFK Göteborg - Friidrott10,64
3Samuel Lestander2000IFK Göteborg - Friidrott11,04
4Jesper Larsson2001Ullevi Friidrott11,70
5Oliver Edman2001Örgtyte IS12,04

Heat 2
    Vind: +3,2  
1Hjalmar Klouman2000Alingsås IF11,34
2Melker Manne2001Ullevi Friidrott11,45
3Olle Leibe Bergstedt2001Sätila SK13,33
4Albin Åkesson2001Sätila SK14,23

Heat 3
    Vind: +0,1  
1Kalle Wållgren2001Lerum Friidrott11,39
2Erik Rolfö2001Örgtyte IS12,34
3Hampus Helamb2001IFK Göteborg - Friidrott13,22
4Petter Leibe Bergstedt2001Sätila SK14,17

P 13 80 m Final - Sammanställning
       
1Isak Kristensen2000Ullevi Friidrott10,11
2Erik Johansson2001IFK Göteborg - Friidrott10,64
3Samuel Lestander2000IFK Göteborg - Friidrott11,04
4Hjalmar Klouman2000Alingsås IF11,34
5Kalle Wållgren2001Lerum Friidrott11,39
6Melker Manne2001Ullevi Friidrott11,45
7Jesper Larsson2001Ullevi Friidrott11,70
8Oliver Edman2001Örgtyte IS12,04
9Erik Rolfö2001Örgtyte IS12,34
10Hampus Helamb2001IFK Göteborg - Friidrott13,22
11Olle Leibe Bergstedt2001Sätila SK13,33
12Petter Leibe Bergstedt2001Sätila SK14,17
13Albin Åkesson2001Sätila SK14,23

P 13 600 m Final 
       
1William Rydin2000Ullevi Friidrott1,51,27
2Josef Wallenlind2001Mölndals AIK1,52,48
3Malkolm Lundkvist2000Sävedalens AIK1,52,92
4Oliver Edman2001Örgtyte IS1,53,52
5Anton Välki2001IFK Göteborg - Friidrott1,55,83
6Erik Rolfö2001Örgtyte IS2,00,27
7Olle Leibe Bergstedt2001Sätila SK2,11,95
8Jesper Storberg2001Mölndals AIK2,13,93
9Albin Åkesson2001Sätila SK2,16,69
 Petter Leibe Bergstedt2001Sätila SKdns

P 13 200 mh Final 

Heat 1
    Vind: +1,8  
1Felix Larsen2000IFK Göteborg - Friidrott30,40
2Jona Askelund2000Mölndals AIK32,82
3William Koskinen2000Mölndals AIK33,512
4Anton Välki2001IFK Göteborg - Friidrott33,518

Heat 2
    Vind: +1,4  
1Kalle Wållgren2001Lerum Friidrott31,49
2William Rydin2000Ullevi Friidrott33,04
3Olle Leibe Bergstedt2001Sätila SK41,38

P 13 200 mh Final - Sammanställning
       
1Felix Larsen2000IFK Göteborg - Friidrott30,40
2Kalle Wållgren2001Lerum Friidrott31,49
3Jona Askelund2000Mölndals AIK32,82
4William Rydin2000Ullevi Friidrott33,04
5William Koskinen2000Mölndals AIK33,512
6Anton Välki2001IFK Göteborg - Friidrott33,518
7Olle Leibe Bergstedt2001Sätila SK41,38

P 13 Höjd Final 
       
1Felix Larsen2000IFK Göteborg - Friidrott157
2Jona Askelund2000Mölndals AIK151
3William Rydin2000Ullevi Friidrott151
4Oliver Karlsson2001Örgtyte IS136
5Melker Manne2001Ullevi Friidrott136
6Erik Johansson2001IFK Göteborg - Friidrott131
6Oliver Edman2001Örgtyte IS131
8William Koskinen2000Mölndals AIK131
 Hilmer Zetterqvist2001Ullevi Friidrottdns
 Sören Pauli2001Ullevi Friidrottdns

P 13 Höjd Final  110 118 125 131 136 141 145 148 151 154 157 160
Erik Johansson - O O O XXX
Felix Larsen - - - - O O O XXO O XXO XXO XXX
Jona Askelund - - - O O XO O XO O XXX
William Koskinen O O O XO XXX
Melker Manne O O O O XXO XXX
William Rydin - - - O O XO O O XXO XXX
Oliver Edman - O O O XXX
Oliver Karlsson O O O O O XXX

P 13 Stav Final 
       
1William Rydin2000Ullevi Friidrott270
 Lukas Flogård2000IF Kvilledns
 Jona Askelund2000Mölndals AIKdns

P 13 Stav Final  220 230 240 250 260 270 280
William Rydin O - XO XO O XO XXX

P 13 Längd Final 
       
1Samuel Lestander2000IFK Göteborg - Friidrott4,880,0
2Kalle Wållgren2001Lerum Friidrott4,87+0,9
3Joel Gyldén2000IF Kville4,59+1,5
4Oskar Weidenholm2001Mölndals AIK4,52+1,5
5Wiggo Jonåker2000Mölndals AIK4,36+3,03,01 +0,5
6Anton Välki2001IFK Göteborg - Friidrott4,19+1,6
7Jesper Larsson2001Ullevi Friidrott4,15+0,6
8Hjalmar Klouman2000Alingsås IF4,14+0,24,14
9Erik Rolfö2001Örgtyte IS4,14+2,63,97
10Oliver Edman2001Örgtyte IS4,11+1,5
11Melker Manne2001Ullevi Friidrott4,09+2,73,77 +0,6
12Oliver Karlsson2001Örgtyte IS3,96+1,0
13Jona Askelund2000Mölndals AIK3,90
14Jonathan Bengtsson2000Mölndals AIK3,80+1,4
15Adam Frison2000Mölndals AIK3,78-0,2
16Erik Johansson2001IFK Göteborg - Friidrott3,69+0,3
17Hampus Helamb2001IFK Göteborg - Friidrott3,28+0,5
18Olle Leibe Bergstedt2001Sätila SK3,18+2,13,13 +0,7
19Jesper Storberg2001Mölndals AIK3,17+0,2
20Albin Åkesson2001Sätila SK2,97+1,6
21Petter Leibe Bergstedt2001Sätila SK2,91+0,5
 Adam Julin2000Lerum Friidrottdns
 Herman Forsberg2001Ullevi Friidrottdns
 Hilmer Zetterqvist2001Ullevi Friidrottdns
 Isak Kristensen2000Ullevi Friidrottdns

P 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Hjalmar Klouman 4,01 +0,3 4,09 +0,7 4,14 +3,2 3,83 +1,1 4,14 +0,2 3,35 0,0
Anton Välki 3,56 +1,8 3,76 +0,4 4,19 +1,6
Erik Johansson 3,69 +0,3 3,06 +2,5 -
Hampus Helamb 3,28 +0,5 2,92 +4,3 -
Samuel Lestander 3,19 +0,2 4,66 +1,2 4,88 0,0 3,26 +0,6 3,33 +0,3 4,59 +0,2
Adam Julin
Adam Frison 3,72 +1,6 3,78 -0,2 X
Jesper Storberg 3,17 +0,2 3,01 +1,2 3,05 +0,6
Jona Askelund 3,90 3,85 3,86
Jonathan Bengtsson 3,80 +1,4 3,72 +2,5 3,79 +0,9
Oskar Weidenholm 4,38 +1,3 4,11 +1,6 4,27 +1,1 4,52 +1,5 4,19 +0,3 4,29 -0,4
Wiggo Jonåker 4,36 +3,0 3,01 +0,5 X
Albin Åkesson 2,97 +1,6 2,87 +2,6 2,66 +0,7
Olle Leibe Bergstedt 3,13 +0,7 2,75 +1,7 3,18 +2,1
Petter Leibe Bergstedt 2,91 +0,5 - -
Herman Forsberg
Hilmer Zetterqvist
Isak Kristensen
Jesper Larsson 4,15 +0,6 3,90 +1,9 3,97 +0,1 4,08 +1,3 3,87 +1,5 3,95 0,0
Melker Manne 4,09 +2,7 4,08 +2,2 3,77 +0,6
Erik Rolfö 4,14 +2,6 3,97 +1,1 3,87 +0,9 3,90 +0,9 3,92 +1,1 X -0,1
Oliver Edman 4,11 +1,5 4,07 +0,9 3,84 -0,1
Oliver Karlsson 3,92 +0,3 3,10 +1,2 3,96 +1,0
Kalle Wållgren 4,77 +0,3 X 4,87 +1,5 4,84 +1,3 4,87 +0,9 4,82 +0,5
Joel Gyldén 4,38 +0,1 3,82 +0,8 4,59 +1,5 X X X

P 13 Kula Final 
       
1Olof Ryberg2000Örgtyte IS9,83
2Joel Gyldén2000IF Kville9,73
3Jona Askelund2000Mölndals AIK9,18
4William Koskinen2000Mölndals AIK8,13
5Hampus Helamb2001IFK Göteborg - Friidrott7,98
6Adam Frison2000Mölndals AIK7,33
7Oliver Karlsson2001Örgtyte IS6,46
8Albin Åkesson2001Sätila SK6,21
 Adam Julin2000Lerum Friidrottdns
 Hilmer Zetterqvist2001Ullevi Friidrottdns

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Hampus Helamb 7,42 7,12 7,31 7,98 x 7,69
Adam Julin
Adam Frison 7,01 7,07 7,16 7,33 6,61 x
Jona Askelund 9,10 9,18 8,63 x 8,63 x
William Koskinen 7,69 7,62 7,72 8,04 7,72 8,13
Albin Åkesson 5,90 6,15 6,21 x 6,19 5,92
Hilmer Zetterqvist
Oliver Karlsson 5,65 6,33 6,45 6,46 6,25 6,25
Joel Gyldén x 8,62 9,72 9,18 9,55 9,73
Olof Ryberg 8,67 8,87 9,28 9,20 9,83 9,08

P 13 Diskus Final 
       
1Felix Larsen2000IFK Göteborg - Friidrott35,49
2Joel Gyldén2000IF Kville26,40
3Adam Frison2000Mölndals AIK24,93
4Wiggo Jonåker2000Mölndals AIK23,59
5Kalle Wållgren2001Lerum Friidrott21,42

P 13 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Felix Larsen x x 21,31 x 32,03 35,49
Adam Frison 18,60 x x x 24,93 20,08
Wiggo Jonåker X 21,72 X 23,59 X 21,16
Kalle Wållgren X 19,69 18,53 18,81 21,42 X
Joel Gyldén 22,70 26,24 X 22,32 20,54 26,40

P 11 60 m Final 

Heat 1
    Vind: +2,3  
1Joel Åsenlund2002IFK Göteborg - Friidrott9,25
2Samuel Melin2002IF Kville9,52
3William Frisk2002IFK Göteborg - Friidrott9,61
4Linus Pihl2003Lerum Friidrott10,02

Heat 2
    Vind: +1,2  
1Herman Forsberg2002Ullevi Friidrott9,53
2Miran Salih2002Ullevi Friidrott10,27
3Hugo Fagerlind2002Mölndals AIK10,94
4Victor Lindgren2002Lerum Friidrott11,31

P 11 60 m Final - Sammanställning
       
1Joel Åsenlund2002IFK Göteborg - Friidrott9,25
2Samuel Melin2002IF Kville9,52
3Herman Forsberg2002Ullevi Friidrott9,53
4William Frisk2002IFK Göteborg - Friidrott9,61
5Linus Pihl2003Lerum Friidrott10,02
6Miran Salih2002Ullevi Friidrott10,27
7Hugo Fagerlind2002Mölndals AIK10,94
8Victor Lindgren2002Lerum Friidrott11,31

P 11 600 m Final 
       
1Samuel Melin2002IF Kville2,06,94
2Abdirahnman Hassan2002Ullevi Friidrott2,12,55
3Vilgot Skoglund2002Lerum Friidrott2,16,58
4Linus Pihl2003Lerum Friidrott2,18,07
5Miran Salih2002Ullevi Friidrott2,29,97

P 11 Höjd Final 
       
1William Frisk2002IFK Göteborg - Friidrott125
2Joel Åsenlund2002IFK Göteborg - Friidrott125
3Carl Erixon2003Mölndals AIK125
4Vilgot Skoglund2002Lerum Friidrott112
5Samuel Melin2002IF Kville104
5Vide Eneljung2003IFK Göteborg - Friidrott104
5Linus Pihl2003Lerum Friidrott104
5Hugo Fagerlind2002Mölndals AIK104
5Elmer Evanson2002Örgtyte IS104
5Abdirahnman Hassan2002Ullevi Friidrott104
 Victor Lindgren2002Lerum Friidrottx
 Rasmus Samuelsson2002IFK Göteborg - Friidrottdns

P 11 Höjd Final  095 104 112 119 125 130
Samuel Melin O O XXX
Joel Åsenlund O O O O XO XXX
Vide Eneljung XO O XXX
William Frisk O XO O XO O XXX
Linus Pihl O O XXX
Carl Erixon - O O O XXO XXX
Hugo Fagerlind O O XXX
Vilgot Skoglund O O XO XXX
Victor Lindgren XXX
Elmer Evanson - O XXX
Abdirahnman Hassan O O XXX

P 11 Längd Final 
       
1Joel Åsenlund2002IFK Göteborg - Friidrott3,96+2,43,95 +0,8
2Herman Forsberg2002Ullevi Friidrott3,81+1,7
3Carl Erixon2003Mölndals AIK3,74+1,1
4Linus Pihl2003Lerum Friidrott3,33+4,83,30 +1,4
5Elmer Evanson2002Örgtyte IS3,32+1,9
6Vide Eneljung2003IFK Göteborg - Friidrott3,160,0
7Hugo Fagerlind2002Mölndals AIK2,92+3,7
8Elliot Ripa2002Lerum Friidrott2,48+2,72,25 +1,5
 Rasmus Samuelsson2002IFK Göteborg - Friidrottdns
 Isak Liljenberg2003Mölndals AIKdns
 Johan Lindgren2002Ullevi Friidrottdns
 Elliot Ripa2002Lerum Friidrottdns

P 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Joel Åsenlund 3,95 +0,8 3,87 +2,4 3,96 +2,4 3,55 +4,5 3,88 +3,6 X
Rasmus Samuelsson
Vide Eneljung 3,14 +1,4 2,96 +0,7 2,84 +2,2 3,14 +2,8 3,16 0,0 2,94 +1,2
Elliot Ripa 2,25 +1,5 2,19 +0,1 X X 1,97 +0,5 2,48 +2,7
Linus Pihl 3,30 +1,4 3,33 +4,8 2,84 +1,5 3,17 +4,3 3,15 0,0 3,06 +1,7
Carl Erixon 3,50 +1,4 3,74 +1,1 3,55 +2,0 3,60 +2,8 3,64 +3,5 3,63 +1,1
Hugo Fagerlind 2,89 +2,7 2,92 +3,7 X 1,95 +2,5 - -
Isak Liljenberg
Johan Lindgren
Elliot Ripa
Herman Forsberg 3,81 +1,7 3,50 +1,3 3,28 +2,4 3,72 +1,6 3,67 +2,1 3,73 +0,3
Elmer Evanson 3,30 +1,5 3,09 +1,9 3,15 +4,5 3,14 +1,0 3,32 +1,9 3,18 +0,1

P 11 Kula Final 
       
1Joel Åsenlund2002IFK Göteborg - Friidrott8,57
2William Frisk2002IFK Göteborg - Friidrott7,49
3Miran Salih2002Ullevi Friidrott6,85
4Elmer Evanson2002Örgtyte IS6,82
5Linus Pihl2003Lerum Friidrott6,40
6Hugo Fagerlind2002Mölndals AIK6,13
 Rasmus Samuelsson2002IFK Göteborg - Friidrottdns
 Isak Liljenberg2003Mölndals AIKdns

P 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Joel Åsenlund 8,57 7,76 8,08 8,12 8,29 7,35
Rasmus Samuelsson
William Frisk 7,33 7,49 7,46 6,66 7,10 7,16
Linus Pihl 5,90 5,84 6,00 5,94 5,05 6,40
Hugo Fagerlind 5,27 6,08 6,13 5,57 6,10 5,73
Isak Liljenberg
Elmer Evanson 6,47 6,09 6,79 6,46 6,82 6,41
Miran Salih 6,13 6,61 6,85 6,49 6,14 5,83

P 11 Boll Final 
       
1Samuel Melin2002IF Kville38,03
2Joel Åsenlund2002IFK Göteborg - Friidrott36,90
3Miran Salih2002Ullevi Friidrott26,11
4Elliot Ripa2002Lerum Friidrott17,89
 Rasmus Samuelsson2002IFK Göteborg - Friidrottdns
 Carl Erixon2003Mölndals AIKdns

P 11 Boll Final  1 2 3 4 5 6
Samuel Melin 36,83 31,06 26,72 32,88 38,03 X
Joel Åsenlund 36,90 32,46 27,32 26,09 35,86 X
Rasmus Samuelsson
Elliot Ripa 16,03 17,83 17,89 12,28 10,35 14,13
Carl Erixon
Miran Salih 26,11 25,93 25,00 25,69 X X

KS 150 m Final 

Heat 1
    Vind: +1,0  
1Hanna Palmqvist1996Mölndals AIK18,70man
2Elvira Erixon1996Mölndals AIK19,50man
3Kristin Olofsson Hoffman1997Lerum Friidrott19,90man
4Emmie Johansson1997Kongahälla AIK20,20man
5Dagny Olofsson-Hoffman1997Lerum Friidrott20,30man
6Elin Axberg1995Kongahälla AIK20,80man

Heat 2
    Vind: +2,2  
1Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott19,37el
2Rebecka Sellberg1997Mölndals AIK19,40el
3Linnea Tebelius1997Lerum Friidrott19,55el
4Emma Strömqvist2000Ullevi Friidrott20,08el
5Saga Kullenbäck-Balafoutis1991Ullevi Friidrott20,14el

KS 150 m Final - Sammanställning
       
1Hanna Palmqvist1996Mölndals AIK18,70man
2Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott19,37el
3Rebecka Sellberg1997Mölndals AIK19,40el
4Elvira Erixon1996Mölndals AIK19,50man
5Linnea Tebelius1997Lerum Friidrott19,55el
6Kristin Olofsson Hoffman1997Lerum Friidrott19,90man
7Emma Strömqvist2000Ullevi Friidrott20,08el
8Saga Kullenbäck-Balafoutis1991Ullevi Friidrott20,14el
9Emmie Johansson1997Kongahälla AIK20,20man
10Dagny Olofsson-Hoffman1997Lerum Friidrott20,30man
11Elin Axberg1995Kongahälla AIK20,80man

KS 300 m Final 
       
1Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott43,54
2Ellinor Kleiven1999Sävedalens AIK44,88
3Julia Törnblad1997Mölndals AIK45,57
4Lina Toremark1999Örgtyte IS47,02
5Wilma Olsson1999GKIK - Friidrott47,21

KS Längd Final 
       
1Ida Lindskog1990GKIK - Friidrott5,33+0,8
2Fanny Sandberg1997Mölndals AIK5,13+1,24,99
3Amanda Fredlund1992Ullevi Friidrott5,130,04,90
4Elin Axberg1995Kongahälla AIK4,84+1,0
5Saga Kullenbäck-Balafoutis1991Ullevi Friidrott4,830,0
6Emmie Johansson1997Kongahälla AIK4,63+1,7
 Amanda Fransson1994Kongahälla AIKdns

KS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Amanda Fransson
Elin Axberg 4,83 0,0 4,73 +0,1 4,55 +0,9 X 0,0 4,84 +1,0 X 0,0
Emmie Johansson 4,39 0,0 4,43 +1,1 X +1,2 3,83 0,0 3,27 +1,7 4,63 +1,7
Fanny Sandberg X X X 4,99 +0,3 5,11 +0,3 5,13 +1,2
Saga Kullenbäck-Balafoutis X 4,78 +1,5 4,25 +1,1 4,83 0,0 4,70 +0,2 -
Amanda Fredlund 5,13 0,0 4,87 +0,7 X 4,90 0,0 4,61 0,0 5,11 0,0
Ida Lindskog 5,08 +0,8 5,12 +0,1 5,33 +0,8 5,05 +1,4 4,88 +1,0 5,22 0,0

KS Tresteg Final 
       
1Sofie Hallman1992Ullevi Friidrott10,42+1,2
 Johanna Konsleus1995Ullevi Friidrottdns
 Moa Karin Josefsson1994Ullevi Friidrottdns

KS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Sofie Hallman X X X X 10,42 +1,2 X

KS Kula Final 
       
1Erika Sandström1999Tingbergs AIS7,97
2Lisa Gustafsson1991Herrljunga SK6,48

KS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Lisa Gustafsson 6,17 6,29 - 6,32 6,03 6,48
Erika Sandström 7,05 7,76 7,58 7,91 7,97 7,78

KS Slägga Final 
       
1Stephanie Ericsson1993Ullevi Friidrott42,01
2Linnea Svensson1989Lerum Friidrott39,22
3Lisa Gustafsson1991Herrljunga SK26,19

KS Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Lisa Gustafsson 26,19 24,39 23,74 - - -
Linnea Svensson 35,16 38,54 38,89 38,12 - 39,22
Stephanie Ericsson - 41,01 - 42,01 - 41,23

F 17 100 m Final 
    Vind: +3,9  
1Linnea Häger1997Ullevi Friidrott14,20Sprang m P17 100m

F 17 100 mh Final 
    Vind: +2,3  
1Fanny Sandberg1997Mölndals AIK15,69

F 17 Höjd Final 
       
1Ellen Ekholm1996Ullevi Friidrott162
 Agnes Bengtsson1997Sävedalens AIKdns

F 17 Höjd Final  151 158 162 165
Ellen Ekholm O O O XXX

F 17 Stav Final 
       
 Elinore Eriksson1997Ullevi Friidrottx
 Malin Smetana1996Ullevi Friidrottdns
 Nellie Fransson1997Ullevi Friidrottdns
 Sigrid Forsberg1996Ullevi Friidrottdns

F 17 Tresteg Final 
       
1Fatima Kone1999Ullevi Friidrott11,06+0,9
2Lizzie Hager1999Lerum Friidrott11,00+0,0
3Dagny Olofsson-Hoffman1997Lerum Friidrott10,71+2,710,69 +0,0
4Kristin Olofsson Hoffman1997Lerum Friidrott10,68+2,310,60 +1,2
5Emmy Ekberg2000GKIK - Friidrott9,96+1,4zon
6Emma Green-Blomroos2000GKIK - Friidrott9,17+0,1zon
 Hanna Bengtsson1996Sävedalens AIKx
 Jenny Kellnor2000Örgtyte ISxzon
 Hedda Jagstedt2000GKIK - Friidrottzon
 Linn Hertz-Saebbö2000GKIK - Friidrottzon
 Prescilia Bakuba1998Ullevi Friidrott
 Victoria Jacobsson1997Ullevi Friidrott

F 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Emma Green-Blomroos 9,17 +0,1 8,77 +0,0 9,03 +0,3 9,10 +0,6 8,99 +0,0 8,70 +1,6
Emmy Ekberg 9,77 +0,8 9,96 +1,4 9,89 +0,7 9,70 +0,0 9,57 +0,4 9,81 +6,2
Hedda Jagstedt
Linn Hertz-Saebbö
Dagny Olofsson-Hoffman x +0,0 10,69 +0,0 10,71 +2,7 10,68 +2,7 x +1,9 x +1,2
Kristin Olofsson Hoffman 10,55 +1,4 9,87 +1,1 10,60 +1,2 10,68 +2,3 10,39 +0,0 10,49 +0,1
Lizzie Hager 11,00 +0,0 x 10,95 +2,3 10,99 +2,6 10,69 +3,0 10,77 +1,5
Hanna Bengtsson x x x
Fatima Kone x +0,0 11,06 +0,9 10,91 +0,6 10,76 +0,7 x 10,86 +0,6
Prescilia Bakuba
Victoria Jacobsson
Jenny Kellnor x x x

F 17 Diskus Final 
       
1Elvira Nilsson1997Varbergs GIF27,77
 Linn Bergstrand1996Ullevi Friidrottdns

F 17 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Linn Bergstrand
Elvira Nilsson 22,54 X 27,77 27,39 X X

F 17 Spjut Final 
       
1Elin Johansson1997Kongahälla AIK28,84

F 17 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Elin Johansson 27,33 27,19 27,37 28,40 26,64 28,84

F 15 100 m Final 

Heat 1
    Vind: +1,4  
1Caroline Nilsson1999GKIK - Friidrott13,70
2Wilma Olsson1999GKIK - Friidrott13,93
3Johanna Nyberg1998Alingsås IF14,23
4Isabelle Melin1998IF Kville14,33

Heat 2
    Vind: +1,1  
1Kaiza Karlen1998KFUM Arvika12,78
2Johanna Andersson1999Lerum Friidrott13,78
3Moa Rylander1999Mölndals AIK13,99
 Lizzie Hager1999Lerum Friidrottdns

Heat 3
    Vind: +1,1  
1Della Månsson1999Örgtyte IS13,44
2Ellinor Kleiven1999Sävedalens AIK13,56
3Julia Öst1999Sätila SK16,58

F 15 100 m Final - Sammanställning
       
1Kaiza Karlen1998KFUM Arvika12,78
2Della Månsson1999Örgtyte IS13,44
3Ellinor Kleiven1999Sävedalens AIK13,56
4Caroline Nilsson1999GKIK - Friidrott13,70
5Johanna Andersson1999Lerum Friidrott13,78
6Wilma Olsson1999GKIK - Friidrott13,93
7Moa Rylander1999Mölndals AIK13,99
8Johanna Nyberg1998Alingsås IF14,23
9Isabelle Melin1998IF Kville14,33
10Julia Öst1999Sätila SK16,58
 Lizzie Hager1999Lerum Friidrottdns

F 15 800 m Final 
       
1Isabelle Melin1998IF Kville2,31,77
2Alicia Nilsson1998Stenungsunds FI2,32,44
3Matilda Nilsson- Edin1999Mölndals AIK2,37,93
4Stina Nyström1999Örgtyte IS2,38,77
5Emma Johansson1999GKIK - Friidrott2,55,26
6Julia Öst1999Sätila SK2,55,70

F 15 80 mh Final 

Heat 1
    Vind: +3,1  
1Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott12,53
2Sara Sjögren1998Stenungsunds FI12,89
3Anna Påsse1999GKIK - Friidrott13,34
3Martina Winberg1999Mölndals AIK13,34

Heat 2
    Vind: +1,4  
1Alva Murtoniemi Gräbel1999Örgtyte IS13,76
2Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK15,27
3Fanny Andersson1998Sävedalens AIK15,85
4Stina Nyström1999Örgtyte IS16,10

F 15 80 mh Final - Sammanställning
       
1Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott12,53
2Sara Sjögren1998Stenungsunds FI12,89
3Anna Påsse1999GKIK - Friidrott13,34
4Martina Winberg1999Mölndals AIK13,34
5Alva Murtoniemi Gräbel1999Örgtyte IS13,76
6Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK15,27
7Fanny Andersson1998Sävedalens AIK15,85
8Stina Nyström1999Örgtyte IS16,10

F 15 Höjd Final 
       
1Anna Påsse1999GKIK - Friidrott150
2Maria Runneberger1999Sävedalens AIK143
3Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK143
4Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK134
5Emma Kuutti1998Örgtyte IS134
6Erica Wik1999Ullevi Friidrott128
7Lina Toremark1999Örgtyte IS128
 Sofia Lindwall1998GKIK - Friidrottdns
 Julia Petersson1998Ullevi Friidrottdns

F 15 Höjd Final  121 128 134 139 143 147 150
Anna Påsse - - O O XO XO XXO
Sara Gunnarsson O O O XXX
Astrid Woxenius - - O O XXO XXX
Maria Runneberger - -
Erica Wik - O XXX
Emma Kuutti O O XXO XXX
Lina Toremark - XO XXX

F 15 Stav Final 
       
1Rebecka Pettersson1998Ullevi Friidrott280
2Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK220

F 15 Stav Final  210 220 230 240 250 260 270 280 290
Sara Gunnarsson O XXO XXX
Rebecka Pettersson - - O O O XO XO O XXX

F 15 Längd Final 
       
1Kaiza Karlen1998KFUM Arvika5,84+3,0
2Sara Sjögren1998Stenungsunds FI5,06+3,14,86 +0,2
3Johanna Andersson1999Lerum Friidrott4,97+1,1
4Alva Murtoniemi Gräbel1999Örgtyte IS4,80+4,24,75 +0,9
5Fatima Kone1999Ullevi Friidrott4,68+1,1
6Caroline Nilsson1999GKIK - Friidrott4,64
7Alice Dahlemar1999Mölndals AIK4,61+1,3
8Wilma Olsson1999GKIK - Friidrott4,58+1,2
9Della Månsson1999Örgtyte IS4,52+3,0
10Prescilia Bakuba1998Ullevi Friidrott4,50+3,34,14 +1,6
11Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK4,37+3,03,78 +1,0
12Anna Påsse1999GKIK - Friidrott4,30+2,44,20 +0,7
13Maria Runneberger1999Sävedalens AIK4,26+0,9
14Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK4,09+3,1
15Fanny Andersson1998Sävedalens AIK3,53+4,63,37 +0,3
16Julia Öst1999Sätila SK2,83+0,6
17Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK2,50+3,5
 Sofia Lindwall1998GKIK - Friidrottdns
 Rebecca Strand1999Örgtyte ISdns

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Anna Påsse X +2,3 4,20 +0,7 4,30 +2,4
Caroline Nilsson 4,64 +1,7 4,44 4,64 4,49 4,13 4,20
Sofia Lindwall
Wilma Olsson 4,58 +1,2 X +1,0 X +3,9 2,85 +2,2 4,16 -1,2 4,43 +1,1
Kaiza Karlen 5,36 +2,2 5,43 +3,9 5,84 +3,0
Johanna Andersson X 4,97 +1,1 4,96 +2,8 X X X
Alice Dahlemar 4,13 +3,4 4,54 +1,6 4,61 +1,3 4,33 +1,6 4,49 +0,8 4,59 +2,3
Sara Gunnarsson 3,78 +1,0 3,27 +2,5 4,37 +3,0
Sara Sjögren 4,96 +2,7 5,06 +3,1 4,86 +1,4 4,74 +1,9 4,86 +0,2 X
Julia Öst X 2,83 +0,6 2,41 +2,2
Astrid Woxenius X 3,98 +2,1 4,09 +3,1
Fanny Andersson 3,53 +4,6 X 3,37 +0,3
Maria Runneberger X 4,19 +3,9 4,26 +0,9
Tilda Oldberg 2,50 +3,5 X X
Fatima Kone 4,68 +1,1 - - - - -
Prescilia Bakuba 4,14 +2,6 4,50 +3,3 4,14 +1,6
Alva Murtoniemi Gräbel 4,80 +4,2 4,75 +0,9 X 4,63 +1,5 4,66 +2,8 4,78 +3,7
Della Månsson 4,00 +2,8 4,52 +3,0 4,19 +5,7
Rebecca Strand

F 15 Diskus Final 
       
1Josefin Persson1998Sävedalens AIK29,44
2Sandra Lindholm1999Lerum Friidrott21,94

F 15 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Sandra Lindholm X 14,21 X 20,22 21,94 20,03
Josefin Persson X X 29,44 21,12 - 28,63

F 15 Slägga Final 
       
1Nicole Fankl1998IK Vikingen34,04
2Johanna Hansen1998IF Rigor33,08
3Julia Nilsson2000Varbergs GIF30,24
4Fanny Andersson1998Sävedalens AIK26,63
5Luana Lund1999GKIK - Friidrott24,93
6Emma Johansson1999GKIK - Friidrott20,24
7Violeta Vasolli2000Ullevi Friidrott19,73
8Erica Wik1999Ullevi Friidrott18,07
 Fatima Kone1999Ullevi Friidrottdns
 Prescilia Bakuba1998Ullevi Friidrottdns

F 15 Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Emma Johansson - 19,60 - 19,58 20,24 -
Luana Lund 24,68 24,93 24,19 - - -
Johanna Hansen 32,70 - 33,08 - - -
Fanny Andersson 24,90 - 21,89 26,63 20,96 -
Erica Wik - - 18,07 - 15,59 -
Fatima Kone
Prescilia Bakuba
Violeta Vasolli 17,77 19,73 - - 15,44 -
Julia Nilsson 30,24 - - - - 29,69
Nicole Fankl - - - - - 34,04

F 15 Spjut Final 
       
1Josefin Persson1998Sävedalens AIK32,97
2Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK32,30
3Sara Sjögren1998Stenungsunds FI28,42
4Maria Runneberger1999Sävedalens AIK28,06
5Emma Kuutti1998Örgtyte IS27,66
6Luana Lund1999GKIK - Friidrott24,40
7Anna Påsse1999GKIK - Friidrott19,85
8Alva Murtoniemi Gräbel1999Örgtyte IS17,28
9Della Månsson1999Örgtyte IS13,87
10Stina Nyström1999Örgtyte IS13,56
11Caroline Nilsson1999GKIK - Friidrott11,19
 Lina Toremark1999Örgtyte ISX
 Sofia Lindwall1998GKIK - Friidrottdns
 Rebecca Strand1999Örgtyte ISdns

F 15 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Anna Påsse 19,85 17,36 14,30 18,78 17,77 16,42
Caroline Nilsson X 11,19 8,49
Luana Lund X 18,05 24,40 20,64 23,28 X
Sofia Lindwall
Sara Sjögren 25,39 26,30 23,09 25,96 26,92 28,42
Josefin Persson 32,97 28,97 29,50 28,28 X X
Maria Runneberger 23,45 23,25 23,60 23,91 28,06 26,94
Tilda Oldberg 29,03 29,67 27,74 32,30 X 27,01
Alva Murtoniemi Gräbel 16,15 17,28 13,80 12,33 X 11,72
Della Månsson 13,87 13,01 11,37
Emma Kuutti 21,79 27,66 19,12 14,88 18,85 X
Lina Toremark X X X
Rebecca Strand
Stina Nyström 13,42 12,40 13,56

F 13 80 m Final 

Heat 1
    Vind: +0,1  
1Johanna Sköldborg2000IF Kville11,91
2Nora Bankel2000Lerum Friidrott12,04
3Hanna Andersson2000Alingsås IF12,11
4Gael De Coninck2001IFK Göteborg - Friidrott12,39
5Alma Åberg2001Lerum Friidrott12,50
6Nora Rocksen Revelj2000GKIK - Friidrott13,55

Heat 2
    Vind: +0,5  
1Madeleine Winberg2000Mölndals AIK10,69
2Ebba Molinder2000Mölndals AIK11,43
3Molly Broback2001Sävedalens AIK11,96
4Ronja Bökmark2001Lerum Friidrott12,71
5Linnea Pihl2001Lerum Friidrott13,16

Heat 3
    Vind: +0,4  
1Lovisa Jansson2001Ullevi Friidrott11,90
2Klara Mattson2001Örgtyte IS12,01
3Jenny Kellnor2000Örgtyte IS12,22
4Wilma Nielsen2001Sävedalens AIK12,23
5Line Söderpalm2001Örgtyte IS12,30

Heat 4
    Vind: +1,4  
1Terese Nätstrand2000Örgtyte IS11,13
2Sandra Jonsson2001Örgtyte IS11,92
3Matilda Hallström2000GKIK - Friidrott12,02
4Tindra Andblad2001Örgtyte IS12,23
5Sanna Salih2001Ullevi Friidrott12,84

F 13 80 m Final - Sammanställning
       
1Madeleine Winberg2000Mölndals AIK10,69
2Terese Nätstrand2000Örgtyte IS11,13
3Ebba Molinder2000Mölndals AIK11,43
4Lovisa Jansson2001Ullevi Friidrott11,90
5Johanna Sköldborg2000IF Kville11,91
6Sandra Jonsson2001Örgtyte IS11,92
7Molly Broback2001Sävedalens AIK11,96
8Klara Mattson2001Örgtyte IS12,01
9Matilda Hallström2000GKIK - Friidrott12,02
10Nora Bankel2000Lerum Friidrott12,04
11Hanna Andersson2000Alingsås IF12,11
12Jenny Kellnor2000Örgtyte IS12,22
13Wilma Nielsen2001Sävedalens AIK12,23
14Tindra Andblad2001Örgtyte IS12,23
15Line Söderpalm2001Örgtyte IS12,30
16Gael De Coninck2001IFK Göteborg - Friidrott12,39
17Alma Åberg2001Lerum Friidrott12,50
18Ronja Bökmark2001Lerum Friidrott12,71
19Sanna Salih2001Ullevi Friidrott12,84
20Linnea Pihl2001Lerum Friidrott13,16
21Nora Rocksen Revelj2000GKIK - Friidrott13,55

F 13 600 m Final 

Heat 1
       
1Sara Dahlen2000Lerum Friidrott1,47,43
2Gael De Coninck2001IFK Göteborg - Friidrott1,49,61
3Malena Ljungqvist Thoen2000GKIK - Friidrott1,54,72
4Anna Gundin2000Mölndals AIK1,55,60
5Ella Larsen2001IFK Göteborg - Friidrott1,56,36
6Emma Green-Blomroos2000GKIK - Friidrott1,59,19
 Ella Darell2001Lerum Friidrottdns

Heat 2
       
1Louise Duvling-Andersson2000Ullevi Friidrott1,45,46
2Wilma Nielsen2001Sävedalens AIK1,49,68
3Tilda Gottberg Flodin2000Ullevi Friidrott1,53,43
4Elsa Linden2000Mölndals AIK1,54,80
5Moa Thorin2000Örgtyte IS2,22,76
 Matilda Hallström2000GKIK - Friidrottdns

F 13 600 m Final - Sammanställning
       
1Louise Duvling-Andersson2000Ullevi Friidrott1,45,46
2Sara Dahlen2000Lerum Friidrott1,47,43
3Gael De Coninck2001IFK Göteborg - Friidrott1,49,61
4Wilma Nielsen2001Sävedalens AIK1,49,68
5Tilda Gottberg Flodin2000Ullevi Friidrott1,53,43
6Malena Ljungqvist Thoen2000GKIK - Friidrott1,54,72
7Elsa Linden2000Mölndals AIK1,54,80
8Anna Gundin2000Mölndals AIK1,55,60
9Ella Larsen2001IFK Göteborg - Friidrott1,56,36
10Emma Green-Blomroos2000GKIK - Friidrott1,59,19
11Moa Thorin2000Örgtyte IS2,22,76
 Ella Darell2001Lerum Friidrottdns
 Matilda Hallström2000GKIK - Friidrottdns

F 13 200 mh Final 

Heat 1
    Vind: +1,0  
1Linn Hertz-Saebbö2000GKIK - Friidrott33,25
2Elin Thorsson2000IF Kville33,40
3Emmy Ekberg2000GKIK - Friidrott33,49
4Emma Green-Blomroos2000GKIK - Friidrott33,78
5Elin Eriksson2000IF Kville34,52

Heat 2
    Vind: +0,2  
1Elvira Carlen2001Lerum Friidrott32,76
2Nora Bankel2000Lerum Friidrott33,72
3Sara Dahlen2000Lerum Friidrott34,27
4Ella Darell2001Lerum Friidrott35,35
5Wendela Yhlen Graf2002Lerum Friidrott35,58

Heat 3
    Vind: -0,1  
1Madeleine Winberg2000Mölndals AIK30,83
2Elin Fredriksson2000IF Kville32,06
3Terese Nätstrand2000Örgtyte IS32,55
4Ebba Molinder2000Mölndals AIK33,17
5Alice Kjellander2000Sävedalens AIK33,42

F 13 200 mh Final - Sammanställning
       
1Madeleine Winberg2000Mölndals AIK30,83
2Elin Fredriksson2000IF Kville32,06
3Terese Nätstrand2000Örgtyte IS32,55
4Elvira Carlen2001Lerum Friidrott32,76
5Ebba Molinder2000Mölndals AIK33,17
6Linn Hertz-Saebbö2000GKIK - Friidrott33,25
7Elin Thorsson2000IF Kville33,40
8Alice Kjellander2000Sävedalens AIK33,42
9Emmy Ekberg2000GKIK - Friidrott33,49
10Nora Bankel2000Lerum Friidrott33,72
11Emma Green-Blomroos2000GKIK - Friidrott33,78
12Sara Dahlen2000Lerum Friidrott34,27
13Elin Eriksson2000IF Kville34,52
14Ella Darell2001Lerum Friidrott35,35
15Wendela Yhlen Graf2002Lerum Friidrott35,58

F 13 Höjd Final 
       
1Elvira Carlen2001Lerum Friidrott149
2Martina Börjesson2000Lerum Friidrott149
3Alexandra Schill2000Mölndals AIK140
4Elin Fredriksson2000IF Kville140
5Ella Zackrisson2000GKIK - Friidrott137
5Linnéa Hovtun2000Örgtyte IS137
7Alice Kjellander2000Sävedalens AIK137
8Emmie Persson/Schöneberger2001IFK Göteborg - Friidrott133
9Linn Hertz-Saebbö2000GKIK - Friidrott133
10Sandra Jonsson2001Örgtyte IS129
11Ebba Hager2001Lerum Friidrott121
12Meja Eneljung2001IFK Göteborg - Friidrott110
 Emina Okanovic2000GKIK - Friidrottdns
 Isabella Grönberg2000GKIK - Friidrottdns
 Nora Rocksen Revelj2000GKIK - Friidrottdns
 Sarah Gruner2000GKIK - Friidrottdns
 Sofia Wingård2002IK Orientdns
 Cornelia Lindberg2001Lerum Friidrottdns
 Madeleine Winberg2000Mölndals AIKdns
 Tilda Erixon2001Mölndals AIKdns

F 13 Höjd Final  103 110 116 121 125 129 133 137 140 143 146 149 152
Ella Zackrisson - - - - - O O O XXX
Linn Hertz-Saebbö - - - - - XO O XXX
Elin Fredriksson - - - - O O O XXO O XXX
Emmie Persson/Schöneberger O O O O O O O XXX
Meja Eneljung O O XXX
Ebba Hager - O O O XXX
Elvira Carlen - - - - O O O O O O O O XXX
Alexandra Schill - - - - O O O O O XXX
Martina Börjesson - - - - - - O O O O O XO XXX
Alice Kjellander - - - - O O XO XXO XXX
Linnéa Hovtun - - - - O O O O XXX
Sandra Jonsson - - - O O O XXX

F 13 Stav Final 
       
1Matilda Ekenberg2000Sävedalens AIK275
2Louise Duvling-Andersson2000Ullevi Friidrott230
3Nathalie Lemark2000IF Kville210
4Sanna Salih2001Ullevi Friidrott210
 Hilda Gottberg Flodin2000Ullevi Friidrottx
 Elin Eriksson2000IF Kvilledns
 Ella Darell2001Lerum Friidrottdns
 Elin Skarin2000Ullevi Friidrottdns

F 13 Stav Final  150 180 190 200 210 220 230 240 260 275 285
Nathalie Lemark - O XO XO O XXX
Matilda Ekenberg - - - - - - - O O XO XXX
Louise Duvling-Andersson - O O O O O XO XXX
Sanna Salih - O O O XO XXX
Hilda Gottberg Flodin XXX

F 13 Längd Final 
       
1Madeleine Winberg2000Mölndals AIK5,19+0,1
2Elvira Carlen2001Lerum Friidrott4,75+0,9
3Emmy Ekberg2000GKIK - Friidrott4,54+0,3
4Nora Bankel2000Lerum Friidrott4,32+0,4
5Molly Broback2001Sävedalens AIK4,27+1,7
6Alexandra Schill2000Mölndals AIK4,26+0,0
7Lovisa Jansson2001Ullevi Friidrott4,24+1,9
8Emmie Persson/Schöneberger2001IFK Göteborg - Friidrott4,15+2,43,79 +0,3
9Tilda Gottberg Flodin2000Ullevi Friidrott4,13+0,0
10Line Söderpalm2001Örgtyte IS4,06+0,0
11Tindra Andblad2001Örgtyte IS4,05+4,04,04 +0,6
12Matilda Ekenberg2000Sävedalens AIK4,01+0,9
13Gael De Coninck2001IFK Göteborg - Friidrott3,90+1,7
14Ella Darell2001Lerum Friidrott3,90+2,03,57 +0,1
15Cornelia Lindberg2001Lerum Friidrott3,89+3,03,87 +1,7
16Wilma Nielsen2001Sävedalens AIK3,87+0,0
17Jenny Kellnor2000Örgtyte IS3,78+0,0
18Alma Åberg2001Lerum Friidrott3,67+0,8
19Moa Thorin2000Örgtyte IS3,67+1,3
20Nora Rocksen Revelj2000GKIK - Friidrott3,54+0,6
21Ronja Bökmark2001Lerum Friidrott3,52+1,2
22Ella Larsen2001IFK Göteborg - Friidrott3,36
23Linnea Pihl2001Lerum Friidrott3,35+1,4
24Tilda Erixon2001Mölndals AIK3,28+1,3
25Lina Johansson2000Sätila SK2,94+0,9
 Agnes Nogueras2000GKIK - Friidrottdns
 Emilia von Hoffman2000GKIK - Friidrottdns
 Hedda Jagstedt2000GKIK - Friidrottdns
 Isabella Grönberg2000GKIK - Friidrottdns
 Linn Hertz-Saebbö2000GKIK - Friidrottdns
 Sarah Gruner2000GKIK - Friidrottdns
 Julia Björkman2000IF Kvilledns
 Ebba Hager2001Lerum Friidrottdns
 Isabella Willen2001Mölndals AIKdns
 Johanna Jansson2000Mölndals AIKdns
 Filiz Arslan2001Ullevi Friidrottdns
 Terese Nätstrand2000Örgtyte ISdns

F 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Agnes Nogueras
Emilia von Hoffman
Emmy Ekberg 4,53 +2,0 4,41 +2,4 4,30 +0,7 4,54 +0,3 4,39 +3,0 4,32 +2,7
Hedda Jagstedt
Isabella Grönberg
Linn Hertz-Saebbö
Nora Rocksen Revelj 3,47 +1,0 3,33 +0,9 3,54 +0,6
Sarah Gruner
Julia Björkman
Ella Larsen x 3,36 x
Emmie Persson/Schöneberger 4,15 +2,4 3,59 +2,0 x 3,79 +0,3 x x
Gael De Coninck 3,83 +3,9 3,90 +1,7 3,70 +3,7
Alma Åberg 3,65 +0,0 3,54 +1,7 3,67 +0,8
Cornelia Lindberg 3,87 +1,7 3,83 +3,2 3,89 +3,0
Ebba Hager
Ella Darell 3,59 +2,5 3,90 +2,0 3,57 +0,1
Elvira Carlen 4,58 +0,7 4,64 +2,5 4,65 +1,7 4,47 +0,4 x +2,7 4,75 +0,9
Linnea Pihl 3,29 +2,2 3,35 +1,4 2,66 +1,9
Nora Bankel 4,22 +1,2 4,20 +1,4 4,10 +2,4 4,17 +0,5 4,32 +0,4 4,28 +0,9
Ronja Bökmark 3,51 +1,3 3,42 +0,2 3,52 +1,2
Alexandra Schill 4,19 +2,2 4,18 +1,9 4,26 +0,0 4,17 +0,1 4,16 +5,0 4,21 +2,1
Isabella Willen
Johanna Jansson
Madeleine Winberg 5,19 +0,1 4,93 +1,5 5,05 +0,1 4,69 +0,5 x 5,14 +2,4
Tilda Erixon 3,28 +1,3 3,06 +0,9 3,03 +0,5
Lina Johansson 2,76 +1,0 2,74 +3,0 2,94 +0,9
Matilda Ekenberg 3,93 +2,1 3,92 +0,1 4,01 +0,9
Molly Broback 4,19 +3,2 4,27 +1,7 4,25 +1,4 4,22 +1,1 4,11 +1,9 -
Wilma Nielsen 3,84 +1,3 x 3,87 +0,0
Filiz Arslan
Lovisa Jansson 4,16 +2,3 4,24 +1,9 3,75 +2,9 3,93 +0,0 4,11 +1,1 4,21 +0,3
Tilda Gottberg Flodin 4,12 +2,1 4,10 +0,6 4,13 +0,0
Jenny Kellnor x 3,74 +1,1 3,78 +0,0
Line Söderpalm 4,00 +0,2 4,03 +0,4 4,06 +0,0
Moa Thorin 3,67 +1,3 3,42 +4,0 3,51 +0,5
Terese Nätstrand
Tindra Andblad 4,04 +0,6 4,05 +4,0 4,00 +0,0

F 13 Kula Final 
       
1Nora Bankel2000Lerum Friidrott10,70
2Johanna Sköldborg2000IF Kville10,50
3Johanna Jansson2000Mölndals AIK9,99
4Molly Broback2001Sävedalens AIK9,92
5Julia Nilsson2000Varbergs GIF9,76
6Ida Wingård2000IK Orient9,18
7Violeta Vasolli2000Ullevi Friidrott8,78
8Ebba Hager2001Lerum Friidrott7,91
9Ronja Bökmark2001Lerum Friidrott7,17
10Ella Darell2001Lerum Friidrott7,01
11Lina Johansson2000Sätila SK6,77
12Tilda Erixon2001Mölndals AIK6,68
13Linnea Pihl2001Lerum Friidrott6,46
14Frida Palmberg2001Mölndals AIK6,22
15Emmie Persson/Schöneberger2001IFK Göteborg - Friidrott5,98
16Meja Eneljung2001IFK Göteborg - Friidrott5,95
17Alma Åberg2001Lerum Friidrott5,01
 Isabella Willen2001Mölndals AIKdns

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Johanna Sköldborg 9,63 10,50 10,31 9,39 8,94 x
Emmie Persson/Schöneberger x 5,98 x
Meja Eneljung 5,51 5,95 5,62
Ida Wingård 7,48 x 9,00 7,98 9,02 9,18
Alma Åberg 4,88 4,96 5,01
Ebba Hager 7,72 7,91 7,15 7,36 x x
Ella Darell 7,01 6,83 6,72
Linnea Pihl 6,01 6,09 6,46
Nora Bankel 10,28 10,08 10,44 10,00 10,70 10,02
Ronja Bökmark 6,95 7,17 6,24
Isabella Willen
Johanna Jansson 9,99 9,61 9,74 9,27 9,77 9,74
Tilda Erixon 6,62 5,21 6,68
Lina Johansson 5,88 6,08 6,77
Molly Broback 9,34 9,53 9,92 9,47 9,45 8,39
Violeta Vasolli 8,36 8,71 x 8,78 x x
Julia Nilsson 8,98 x 9,33 9,76 9,26 9,64
Frida Palmberg 5,19 x 6,22

F 13 Diskus Final 
       
1Ida Wingård2000IK Orient26,79
2Martina Börjesson2000Lerum Friidrott26,08
3Johanna Sköldborg2000IF Kville24,12
4Julia Nilsson2000Varbergs GIF22,14
5Elin Eriksson2000IF Kville17,99
6Ella Darell2001Lerum Friidrott16,26
7Molly Broback2001Sävedalens AIK14,60
8Ebba Hager2001Lerum Friidrott14,06
9Frida Palmberg2001Mölndals AIK13,80
10Ronja Bökmark2001Lerum Friidrott13,40
 Linnea Pihl2001Lerum FriidrottX
 Julia Björkman2000IF Kville

F 13 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Elin Eriksson X X 17,99 X 17,40 17,33
Johanna Sköldborg 24,12 20,15 18,37 18,56 19,19 X
Julia Björkman
Ida Wingård 26,58 X 26,79 X 20,97 X
Ebba Hager 14,06 12,00 13,85 12,87 12,50 13,53
Ella Darell 14,69 X 14,89 X 16,26 15,02
Linnea Pihl X X X
Ronja Bökmark 13,40 X X
Martina Börjesson 19,49 22,62 26,08 X - 17,18
Molly Broback X 14,13 12,94 13,36 12,72 14,60
Julia Nilsson 18,79 22,14 X X 17,32 X
Frida Palmberg 12,40 X 13,80

F 13 Spjut Final 
       
1Martina Börjesson2000Lerum Friidrott37,46
2Johanna Sköldborg2000IF Kville33,08
3Elin Fredriksson2000IF Kville24,76

F 13 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Elin Fredriksson 24,02 23,18 24,76 X 23,36 21,57
Johanna Sköldborg 29,47 28,57 31,72 24,50 31,99 33,08
Martina Börjesson 28,53 32,61 31,56 29,32 37,00 37,46

F 11 60 m Final 

Heat 1
    Vind: +1,0  
1Hanna Elfström2002Lerum Friidrott9,31
2Karin Tebelius2003Lerum Friidrott9,47
3Sofia Wingård2002IK Orient9,66
4Josefin Bistedt2002Lerum Friidrott10,06
5Inez Åsenlund2003IFK Göteborg - Friidrott10,22
 Tilda Hassel2002IK Orientdns

Heat 2
    Vind: +2,5  
1Lovisa Nilsson-Edin2002Mölndals AIK9,07
2Ebba Follin2002Mölndals AIK9,40
3Wendela Yhlen Graf2002Lerum Friidrott9,57
4Tuva Dahlgren2003Lerum Friidrott9,65
5Emma Johansson2003Sätila SK11,47

Heat 3
    Vind: +1,0  
1Clara Moksnes2002Ullevi Friidrott9,08
2Nike Wäljegård2002Ullevi Friidrott9,54
3Ebba Sandros2002Ullevi Friidrott9,69
4Emilia Bustus2002Ullevi Friidrott9,87
5Elin Hallbjörner2002Ullevi Friidrott10,18

Heat 4
    Vind: +0,5  
1Charite Mumbongo2002Örgtyte IS9,19
2Alva Otterhed2002Örgtyte IS9,48
3Astrid Berg2002Ullevi Friidrott9,93
4Alva Bengtström2003Örgtyte IS10,64

F 11 60 m Final - Sammanställning
       
1Lovisa Nilsson-Edin2002Mölndals AIK9,07
2Clara Moksnes2002Ullevi Friidrott9,08
3Charite Mumbongo2002Örgtyte IS9,19
4Hanna Elfström2002Lerum Friidrott9,31
5Ebba Follin2002Mölndals AIK9,40
6Karin Tebelius2003Lerum Friidrott9,47
7Alva Otterhed2002Örgtyte IS9,48
8Nike Wäljegård2002Ullevi Friidrott9,54
9Wendela Yhlen Graf2002Lerum Friidrott9,57
10Tuva Dahlgren2003Lerum Friidrott9,65
11Sofia Wingård2002IK Orient9,66
12Ebba Sandros2002Ullevi Friidrott9,69
13Emilia Bustus2002Ullevi Friidrott9,87
14Astrid Berg2002Ullevi Friidrott9,93
15Josefin Bistedt2002Lerum Friidrott10,06
16Elin Hallbjörner2002Ullevi Friidrott10,18
17Inez Åsenlund2003IFK Göteborg - Friidrott10,22
18Alva Bengtström2003Örgtyte IS10,64
19Emma Johansson2003Sätila SK11,47
 Tilda Hassel2002IK Orientdns

F 11 600 m Final 
       
1Lovisa Nilsson-Edin2002Mölndals AIK1,51,03
2Charite Mumbongo2002Örgtyte IS1,54,91
3Wendela Yhlen Graf2002Lerum Friidrott2,09,27
4Emilia Bustus2002Ullevi Friidrott2,12,27
5Ebba Follin2002Mölndals AIK2,12,41
6Tilda Ågren2002Alingsås IF2,13,99

F 11 Höjd Final 
       
1Sofia Wingård2002IK Orient141
2Wendela Yhlen Graf2002Lerum Friidrott132
3Lovisa Nilsson-Edin2002Mölndals AIK129
4Emilia Bustus2002Ullevi Friidrott116
5Ebba Follin2002Mölndals AIK112
6Vanna Darell2003Lerum Friidrott108
7Emma Johansson2003Sätila SK094
 Nike Wäljegård2002Ullevi Friidrottdns

F 11 Höjd Final  089 094 099 104 108 112 116 120 123 126 129 132 135 141 145
Sofia Wingård - - - - - - - O O O XO O XO XO XXX
Vanna Darell - O O XO XO XXX
Wendela Yhlen Graf - - - - - O O O O XO O XO XXX
Ebba Follin - - - - O O XXX
Lovisa Nilsson-Edin - - - O O O O O XO O XXO XXX
Emma Johansson O O XXX
Emilia Bustus - - O O O O O XXX

F 11 Längd Final 
       
1Lovisa Nilsson-Edin2002Mölndals AIK4,38+2,24,37 +0,4
2Charite Mumbongo2002Örgtyte IS4,16+1,7
3Sofia Wingård2002IK Orient4,08+2,84,03 +1,5
4Wendela Yhlen Graf2002Lerum Friidrott4,07+3,74,01 +0,4
5Tuva Dahlgren2003Lerum Friidrott4,02+2,73,99 -0,4
6Nike Wäljegård2002Ullevi Friidrott3,97+1,23,94
7Hanna Elfström2002Lerum Friidrott3,97+1,53,93
8Alva Otterhed2002Örgtyte IS3,93+3,23,81 -0,0
9Hedda Tellow2002Örgtyte IS3,82+1,0
10Clara Moksnes2002Ullevi Friidrott3,76+2,13,59 +0,2
11Ebba Sandros2002Ullevi Friidrott3,74+4,13,61 -0,2
12Emilia Bustus2002Ullevi Friidrott3,72+0,5
13Karin Tebelius2003Lerum Friidrott3,58+1,6
14Ebba Follin2002Mölndals AIK3,56-1,1
15Astrid Berg2002Ullevi Friidrott3,50+0,9
16Sofia Björkman2003IF Kville3,48+1,2
17Josefin Bistedt2002Lerum Friidrott3,42+3,23,32
18Vanna Darell2003Lerum Friidrott3,42+0,83,31
19Elin Hallbjörner2002Ullevi Friidrott3,32+1,4
20Inez Åsenlund2003IFK Göteborg - Friidrott3,16+1,1
21Alva Bengtström2003Örgtyte IS3,09+3,42,98 -0,2
22Linnea Persson2003Bohus IF2,96+1,5
23Emma Johansson2003Sätila SK2,49+2,52,43 +0,4
 Alva Strandberg2002IFK Göteborg - Friidrottdns
 Tilda Hassel2002IK Orientdns
 Maja Högberg2002Mölndals AIKdns
 Jasmine Broberg2002Ullevi Friidrottdns
 Maria Rönner2002Ullevi Friidrottdns

F 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Linnea Persson 2,61 +0,1 2,74 +1,5 2,96 +1,5 2,85 +0,8
Sofia Björkman 3,33 +0,6 3,38 -0,6 3,48 +1,2 3,25 +3,0
Alva Strandberg
Inez Åsenlund 3,13 3,16 +1,1 X 3,05 +1,9
Sofia Wingård 4,03 +1,5 3,96 -0,1 X 4,08 +2,8
Tilda Hassel
Hanna Elfström 3,89 +0,4 3,86 +2,6 3,93 +0,8 3,97 +1,5
Josefin Bistedt 3,32 +0,4 3,04 +2,6 3,32 +2,1 3,42 +3,2
Karin Tebelius 3,58 +1,6 3,50 +1,2 3,41 +1,5 3,45 +0,1
Tuva Dahlgren 3,99 -0,4 4,02 +2,7 3,72 +0,5 3,87 +2,0
Vanna Darell 3,31 +0,5 3,22 +3,4 3,42 +0,8 3,22 +2,3
Wendela Yhlen Graf 4,01 +0,4 4,01 +0,4 4,07 +3,7 X
Ebba Follin 3,56 -1,1 3,44 +4,1 3,40 +2,6 3,42 +1,1
Lovisa Nilsson-Edin X 4,37 +0,4 4,37 +3,0 4,38 +2,2
Maja Högberg
Emma Johansson 2,43 +0,4 2,49 +2,5 2,03 +1,6 X
Astrid Berg 3,33 +0,9 3,43 +3,7 3,50 +0,9 3,40 +0,9
Clara Moksnes 3,59 +0,2 3,72 +5,0 3,69 +2,3 3,76 +2,1
Elin Hallbjörner X X 3,05 -0,1 3,32 +1,4
Emilia Bustus 3,72 +0,5 X 3,70 +0,9 X
Jasmine Broberg
Maria Rönner
Nike Wäljegård 3,90 +0,6 X 3,97 +1,2 3,94 +0,2
Ebba Sandros 3,61 -0,2 3,48 +1,7 3,64 +2,2 3,74 +4,1
Alva Bengtström 2,98 -0,2 2,84 +2,2 3,01 +3,1 3,09 +3,4
Alva Otterhed 3,81 -0,0 3,76 -0,3 3,93 +3,2 3,68 +2,1
Charite Mumbongo X 4,14 +0,4 4,16 +1,7 X
Hedda Tellow 3,69 +0,9 3,70 +4,9 3,77 +2,6 3,82 +1,0

F 11 Kula Final 
       
1Linnea Persson2003Bohus IF7,56
2Wendela Yhlen Graf2002Lerum Friidrott7,21
3Hanna Elfström2002Lerum Friidrott7,13
4Nike Wäljegård2002Ullevi Friidrott6,58
5Josefin Bistedt2002Lerum Friidrott6,53
6Hedda Tellow2002Örgtyte IS6,43
7Vanna Darell2003Lerum Friidrott6,36
8Inez Åsenlund2003IFK Göteborg - Friidrott4,774,71
9Emma Johansson2003Sätila SK4,774,47
 Maja Högberg2002Mölndals AIKdns

F 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Linnea Persson 7,56 6,89 6,15 7,05 7,45 7,56
Inez Åsenlund 4,01 4,59 4,77 4,60 4,45 4,71
Hanna Elfström 6,78 6,89 6,39 6,03 7,01 7,13
Josefin Bistedt 5,77 6,35 5,48 6,04 6,53 6,13
Vanna Darell 5,89 - 6,26 6,36 6,15 6,10
Wendela Yhlen Graf 6,09 5,34 - 7,21 6,84 6,33
Maja Högberg
Emma Johansson 4,47 4,31 4,77 3,78 - -
Nike Wäljegård 6,58 6,06 6,19 6,40 6,47 6,02
Hedda Tellow 5,49 5,98 6,31 6,16 6,43 6,28

F 11 Boll Final 
       
1Linnea Persson2003Bohus IF25,78
2Hedda Tellow2002Örgtyte IS25,14
3Vanna Darell2003Lerum Friidrott22,37
4Inez Åsenlund2003IFK Göteborg - Friidrott17,74
 Alva Strandberg2002IFK Göteborg - Friidrottdns
 Tilda Hassel2002IK Orientdns
 Maja Högberg2002Mölndals AIKdns

F 11 Boll Final  1 2 3 4 5 6
Linnea Persson X 23,93 21,87 24,98 25,70 25,78
Alva Strandberg
Inez Åsenlund 17,06 17,74 16,89 16,41 14,09 16,53
Tilda Hassel
Vanna Darell 18,74 18,79 15,80 22,37 22,36 19,10
Maja Högberg
Hedda Tellow 25,14 21,42 24,65 19,20 X 24,49


© Arena 2.0, RunPro Systems